19.11.2017

Dalibor Takáč: „Stalo sa mi to prvýkrát v mojej futbalovej kariére“

Po sobotnom domácom víťazstve Ružomberka v 16. kole Fortuna ligy nad Podbrezovou 3:0, sme sa rozprávali so strelcom tretieho gólu Daliborom Takáčom.

Od úvodu bolo zrejmé, s akým zámerom Liptáci nastúpili na trávnik. „Jednoznačne sme išli za víťazstvom, po tri body,“ povedal ružomberský stredopoliar, ktorý sledoval duel do 71. minúty z lavičky a s výkonom svojich spoluhráčov bol spokojný: Myslím, že sme celý zápas dominovali a už v prvom polčase mohlo byť 3:0 alebo 4:0. Aj Nermin tam mal zopár šancí, ktoré nepremenil. Škoda, ale hrali super a aj účelne.“

Po prvom polčase Ružomberok vyhrával gólmi Kristiho Qoseho a Mateja Kochana 2:0. Devätnásť minút pred koncom riadnej hracej doby prišiel do hry Dalibor Takáč a už po dvoch minútach na trávniku uzavrel skóre. Stalo sa mi to prvýkrát v mojej futbalovej kariére,“ zamyslel sa 20-ročný futbalista nad vydareným striedaním a opísal spomínaný moment: Nermin mi ju pekne posunul. Išiel som z uhla na brankára a namieril som mu to medzi nohy.“

Mužstvo spod Čebraťa dominovalo väčšinu zápasu, svojho súpera nepúšťalo do výraznejších šancí a zaslúžene zvíťazilo. K zápasu sme pristúpili stopercentne. Každý hral na sto percent a to sa aj vyplatilo, keď sme vyhrali 3:0,“ dodal na záver Dalibor Takáč.