20.9.2017

Erik Daniel mal veľký podiel na rozhodujúcom góle

Ružomberok v deviatom kole Fortuna ligy zvíťazil na svojom trávniku nad Žilinou 1:0. K stretnutiu sme sa vrátili s Erikom Danielom, ktorý bol v utorok pri všetkom dôležitom.

Liptáci naposledy zvíťazili v krajskom derby na jar 2014, kedy doma zdolali Šošonov 3:2. V minulom ročníku s týmto súperom odohrali tri vzájomné stretnutia a napriek veľkej snahe ani v jednom nebodovali. Na nelichotivú štatistiku však pred súbojom nemysleli a po prehre so Slovanom Bratislava robili všetko preto, aby sa vrátili na víťaznú vlnu.Chceli sme sa znova nakopnúť, aby sme nezačali ako so Slovanom a myslím, že sa nám to podarilo,“ konštatoval ružomberský stredopoliar.

Ruža si už v prvom polčase vypracovala viaceré sľubné šance. Po góle volala strela Kristiho Qoseho tesne nad, Štefan Gerec minul po centri Erika Daniela odkrytú bránu a hlavičku toho istého hráča chytil v závere úvodného dejstva Miloš Volešák. Obraz hry zostal rovnaký aj po zmene strán. V 57. minúte Erik Daniel opäť hľadal v dobrej pozícii nabiehajúceho Štefana Gereca, no ten nezachytil loptu podľa svojich predstáv. Dvadsať minút pred koncom riadnej hracej doby sa o slovo prihlásil aj hráč hostí Michal Škvarka, lenže namieril tesne nad. Na druhej strane po chvíli zastavilo hlavičku Petra Gal Andrezlyho brvno.

Gól visel vo vzduchu a Ružomberok sa dočkal zaslúženej odmeny v 84. minúte, kedy si ďalší center aktívneho Erika Daniela zrazil do vlastnej brány Martin Králik. „Centroval som do šestnástky a myslím, že to stečoval žilinský obranca do brány, takže sme za to radi,“ spomenul si na rozhodujúci moment Erik Daniel.

V nasledujúcich minútach tím spod Čebraťa kontroloval hru, no v závere nadstaveného času sa úradujúci majster predsa len dostal do veľkej šance. Martin Králik mohol odčiniť vlastný gól, lenže po priamom kope hlavičkoval do brvna a Ružomberčania si na svoje konto pripísali dôležité víťazstvo. Každý zápas so Žilinou je veľmi ťažký, behavý. Myslím si, že sme to zvládli. Takže je spokojnosť,“ zhodnotil duel futbalista operujúci na pravom krídle.

Po víťaznom góle doma s Michalovcami sa Erik Daniel presadil aj pri prehre Liptákov so Slovanom Bratislava a teraz mal znova veľký podiel na rozhodujúcom momente stretnutia. Myslím, že iba gól s Michalovcami som dal taký, že to bol môj gól. V ostatných prípadoch mi pomohli obrancovia. Nevnímam to tak, že som dal tri góly po sebe,“ povedal Erik Daniel, ktorý po presných zásahoch v súbojoch s Michalovcami a Slovanom Bratislava tentokrát nefiguroval na streleckej listine, no o víťazstvo sa aj tak pričinil výraznou mierou.