15.10.2017

Ivan Krajčírik: „Keď neriskujete, nemáte nič“

Ružomberok v sobotnom zápase 12. kola najvyššej súťaže, remizoval na svojom trávniku so Zlatými Moravcami 1:1, keď v 29. minúte otvoril skóre Erik Daniel a po šiestich minútach vyrovnal Róbert Gešnábel. Po stretnutí sme sa rozprávali s brankárom Ivanom Krajčírikom, ktorý si pripísal svoj prvý štart vo Fortuna lige.

Sedemnásťročný mládežnícky reprezentant dostal v bráne priestor po tom, čo zdravotné problémy nepustili medzi tri žrde Matúša Macíka. Kedy sa dozvedel od trénera o svojej premiére? „Povedal mi to na zraze pred zápasom, lebo Matúš nemohol a mal som ísť do brány,“ povedal mladý brankár a prezradil aj svoje pocity: Bol som prekvapený. Cítil som sa úplne v pohode. Bola trošku nervozita, ale pred každým zápasom má každý nervozitu.“

Ružomberský gólman bol po stretnutí na seba kritický. „Určite som mohol zlepšiť rozohrávku. Nechytil som sa prvými vecami a už to išlo so mnou celým zápasom. Ale som rád, že som sa do toho druhý polčas znova dostal,“ spomenul si Ivan Krajčírik.

Strážca svätyne tímu spod Čebraťa narážal najmä na moment z 27. minúty, kedy po jeho zaváhaní Ľubomír Urgela minul odkrytú bránu. Chcel som si zaseknúť hráča a nahrať znova Dominovi, ale ušla mi lopta,“ opísal inkriminovaný moment a priznal, že si bol vedomý svojho risku: Áno, treba riskovať aj v zápasoch. Keď neriskujete, nemáte nič.“

Ivan Krajčírik zariskoval aj v 63. minúte. Vtedy však prečítal situáciu a dobre načasovaným vybehnutím zo šestnástky pripravil o loptu aktívneho Róberta Gešnábela. Po štyroch minútach ten istý hráč vybojoval a aj zahrával priamy kop. Namieril ponad múr pod brvno a gólman obliekajúci dres s číslom 35 vystihol smer lopty. Bol to pekný zákrok. Určite ma to znova nabudilo do zápasu,“ povedal brankár, ktorý podržal svojich spoluhráčov aj v 67. minúte, keď vyrazil nebezpečnú hlavičku Karola Karlíka.

Proti sedemnásťročnému brankárovi stál na opačnom konci ihriska najstarší hráč Fortuna ligy, 43-ročný Pavel Kováč, v minulosti pôsobiaci aj pod Čebraťom. Prítomní diváci tak mohli vidieť zaujímavý brankársky súboj. 26 rokov je obrovský rozdiel. Ešte aj Ľuboš Hajdúch na lavičke. Sú to legendy slovenského futbalu a teším sa, že som mohol proti nemu chytať,“ uvedomil si obrovský vekový rozdiel Ivan Krajčírik.

Okrem spomenutých situácií, ktoré musel riešiť gólman mužstva z centra dolného Liptova, mali niekoľko príležitostí aj domáci hráči. Od konca úvodného dejstva navyše hrali v početnej výhode po vylúčení Martina Dobrotku. Po góle volali najmä strela Mateja Kochana tesne nad, center Petra Gal Andrezlyho na Dominika Kuncu a dve strely Tihomira Kostadinova. „Boli tam šance na výhru, ale tak futbal je taký,“ uzavrel ružomberský brankár.