17.11.2015

Martin Jakubko zasiahol aj do druhého reprezentačného súboja

Slovenská futbalová reprezentácia sa v Žiline rozlúčila s úspešným rokom 2015 prípravným zápasom s Islandom.

Skóre stretnutia otvoril už vo 8. minúte hráč hostí Finnbogason – 0:1. Na inkasovaný gól sa vzápätí snažil odpovedať Mak, lenže jeho strelu zastavila žrď. V 28. minúte sa obrana hostí dopustila chyby, ale pred Dudom všetko vyriešil brankár. O dve minúty neskôr pohrozil Mak, no strelecký pokus spoza obrancu nemal dostatočnú presnosť. V 36. minúte sa predviedol slovenský brankár Novota, ktorý vyrážal nebezpečný pokus Ingasona.

V úvode druhého dejstva sa mohol Finnbogason druhýkrát v stretnutí zapísať do streleckej listiny, ale Novota bol proti a vyrazil jeho strelu na roh. V 50. minúte to skúsil Greguš z veľkej vzdialenosti a poriadne natiahol Kristinssona. O tri minúty neskôr aktívny Finnbogason rozvlnil sieť na domácej svätyni, ale gól neplatil pre ofsajd. V 58. minúte pripravil Nemec gólmana hostí o loptu a tú už bez problémov poslal do siete Mak – 1:1. Z Makovej strany to však nebolo všetko a po ďalších troch minútach znova skóroval – 2:1. Následne sa futbalisti spod Tatier snažili zveľadiť svoj náskok, no nevzdávali sa ani hostia, ktorí mali blízko k vyrovnaniu v 68. minúte, kedy Bjarnason namieril tesne vedľa. V 75. minúte prišiel do hry ružomberský útočník Martin Jakubko. V 84. minúte sa presadil Ďuriš a stanovil tak konečné skóre stretnutia na 3:1. Po záverečnom hvizde sa slovenskí futbalisti mohli tešiť z úspešného záveru vydareného roku 2015.

Slovensko – Island 3:1 (0:1)

Góly: 58. a 61. Mak, 84. Ďuriš - 8. Finnbogason

Žltá karta: 49. Árnason

Slovensko: Novota - Gyömbér, Saláta, Ďurica (46. Sabo), Tesák - Pečovský (46. Hrošovský), Greguš - Mak (75. Ďuriš), Duda, Weiss - Nemec (75. JAKUBKO)

Island: Kristinsson - Hauksson, Árnason (75. R. Sigurdsson), Ingason, Skúlason (55. Saevarsson) - Gudmundsson (81. O. Sigurjónsson), B. Bjarnason, R. Sigurjónsson (10. T. Bjarnason), Traustason (19. Bödvarsson) - Finnbogason (90. Ómarsson), Sigthórsson

Rozhodovali: Raczkowski - Sapela, Obukowicz (všetci Poľsko)