19.3.2018

Michal Dopater zasiahol do kvalifikačných duelov SR “17“

Slovenská „sedemnástka“ odohrala v dňoch od 12. do 18. marca 2018 tri zápasy druhého kola kvalifikácie ME, nazývanej Elite Round, kde si zmerala sily s rovesníkmi z domáceho Portugalska, Fínska a Švajčiarska.

Mladí futbalisti spod Tatier na úvod podľahli Portugalsku 1:2, v druhom súboji prehrali rovnako 1:2 s Fínskom, pričom veľký podiel na prehre mala situácia z 21. minúty, kedy bol vylúčený Mesík a súper vyrovnal z pokutového kopu. Po druhej prehre už žiaľ bolo isté, že výber SR “17“ bude chýbať na Majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie. Naši reprezentanti sa s turnajom rozlúčili prehrou so Švajčiarskom v pomere 2:4.

Ružomberský stredopoliar Michal Dopater zasiahol do dvoch kvalifikačných duelov. V súboji s Fínskom hral do 26. minúty a v záverečnom meraní síl so Švajčiarskom od 41. minúty.