18.3.2018

Michal Jonec si otvoril gólový účet vo Fortuna lige

Ružomberok v sobotnom zápase 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy zvíťazil nad Trenčínom 2:1. Po stretnutí ako prvý predstúpil pred novinárov autor vyrovnávajúceho gólu Michal Jonec.

Liptákom nevyšiel vstup do stretnutia, keď už v 4. minúte otvoril skóre Desley Ubbink. Domáce mužstvo sa však nevzdávalo. V 64. minúte Michal Jonec vyrovnal z pokutového kopu a v 78. minúte dokonal obrat skóre Peter Gal Andrezly. Prvý polčas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Tlačili nás, dali nám rýchly gól, ale v druhom polčase sme ich jasne predčili. Poriadne ani nevystrelili na bránu až na tú jednu šancu. Sme radi, že sme to zvládli a dotiahli do víťazného konca,“ zhodnotil duel ružomberský obranca.

Ružomberčania schádzali z trávnika po úvodnom dejstve za nepriaznivého stavu, aké pokyny dostali hráči pred druhým polčasom? „Povedali sme si, že chceme zápas otočiť, chceme ho zvládnuť a zvládli sme ho, takže sme všetci radi,“ prezradil 21-ročný futbalista.

Po zmene strán Liptáci stupňovali svoju aktivitu a zaslúžená odmena prišla v 64. minúte, kedy bol faulovaný Erik Daniel a loptu si na biely bod postavil Michal Jonec. Boli sme určení dvaja, ja a Robo Gešnábel, lenže Robo už nebol na ihrisku, takže som si to zobral a som rád, že som to premenil,“ povedal exekútor pokutového kopu, ktorý sa nezľakol ponúknutej šance a nekompromisne rozvlnil sieť: „Mal som jasno v tom, kam to chcem kopnúť a tam som kopol. Som rád, že to tam padlo.“

Futbalista obliekajúci dres s číslom 16 sa výraznou mierou podieľal na obrate skóre a tým pádom na víťazstve 2:1. Strelil už niekedy taký dôležitý gól? Možno ešte v druhej lige v Košiciach, ale toto je môj prvý gól v najvyššej súťaži a veľmi ma to teší. V kabíne ma to možno bude niečo stáť, ale to vôbec nevadí,“ povedal Michal Jonec.

Mladý futbalista odmietol označenie hráča, ktorý prerušil gólové mlčanie mužstva spod Čebraťa. „Ja nie, skôr ho prerušil už Peťo Maslo v Pohári, ale som rád, že som strelil svoj prvý ligový gól, takže veľmi ma to teší. Hlavne ma ale teší, že sme zvládli tento zápas a vyhrali sme,“ dodal na záver ružomberský obranca.