12.3.2017

Peter Gal Andrezly: „Dôležité sú tri body“

V 23. kole Fortuna ligy Ružomberok doma zvíťazil nad Prešovom 5:0. Ako prvý predstúpil po stretnutí pred novinárov Peter Gal Andrezly.

Po zápase vládla v domácom tábore pochopiteľná spokojnosť. Chceli sme dať hneď na začiatku nejaký rýchly gól. Hrali sme doma, takže sme chceli potvrdiť štvrté miesto, čo sa nám aj podarilo,“ zhodnotil ružomberský stredopoliar.

Peter Gal Andrezly sa na víťazstve podieľal dvomi gólmi, ktorými otvoril a uzavrel skóre. Prvýkrát sa presadil v 10. minúte, kedy hlavou poslal do siete center Erika Daniela. Posledný gól zaznamenal v 79. minúte. Marek Sapara zahrával roh a hostia center odvrátili rovno na nohu Petra Gal Andrezlyho a ten poslal loptu z hranice šestnástky presne k žrdi.Góly samozrejme potešili. Mali sme tam aj ďalšie príležitosti. Mohlo to skončiť aj vyšším rozdielom, ale Prešov si tiež vedel v strede prikryť loptu. Zaslúžene sme vyhrali a sme spokojní,“ skonštatoval futbalista obliekajúci dres s číslom sedem.

Pohľad na skóre je pekný a mohol byť ešte krajší. Dvakrát sa presadili Peter Gal Andrezly a Michal Faško a pekným gólom sa prezentoval striedajúci Štefan Gerec. V prvom polčase držal hostí nad vodou brankár Maroš Ferenc, ktorý ukážkovo zneškodnil štyri nebezpečné zakončenia Miloša Lačného. „Miloš tam mal dobré príležitosti. Viacerí sme mali príležitosti. Ale chvalabohu, že to skončilo 5:0. Dôležité sú tri body,“ povedal Peter Gal Andrezly.