21.4.2016

Peter Gal Andrezly si chce otvoriť gólový účet v oranžovom drese

Pred dnešným tréningom sme sa rozprávali s našou zimnou posilou, Petrom Gal Andrezlym.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar prestúpil v zime pod Čebrať z Podbrezovej a pravidelne nastupuje v základnej zostave. Pôsobenie v centre Dolného Liptova si pochvaľuje, no k úplnej spokojnosti mu ešte niečo chýba. Som spokojný, že som sa dostal do takého klubu, akým je Ružomberok. Na začiatku jari sa nám darilo a škoda, že teraz sme nenatiahli šnúru víťazstiev aj proti Žiline a Trenčínu. Je škoda, že sme trošku spadli v tabuľke. Cítim sa tu dobre, ale chcel by som už pridať nejaký ten gól,“ zaželal si perspektívny futbalista.

K premiérovému zápisu do streleckej listiny za Ružu v ligovom súboji mal veľmi blízko počas utorňajšieho zápasu v Trenčíne. V prvom polčase najskôr hlavičkoval tesne nad brvno a následne jeho strelu zneškodnil Šemrinec. Určite aspoň jedna z týchto šancí mohla skončiť gólom. Škoda, musím byť trpezlivý. Som rád hlavne, že som sa dostal aspoň do šancí a dúfam, že v najbližších zápasoch to už premením,“ spomenul si na uplynulý súboj hráč obliekajúci dres s číslom sedem.

Liptáci inkasovali na pôde úradujúceho majstra už v tretej minúte. Svojmu súperovi napriek viacerým príležitostiam nedovolili pridať poistku a tak bolo všetko otvorené až do konca. V druhom dejstve si však, na rozdiel od prvého polčasu, nevypracovali výraznejšie šance na vyrovnanie a zápas sa skončil prehrou 0:1. Po druhej polovici stretnutia mrzeli hlavne nezúročené sľubné centre zo štandardných situácií a aj sporná signalizácia postavenia mimo hry pri úniku Martina Nagya. Keď som potom pozeral ten ofsajd, čo mohol ísť Nagy do šance, nebol to ofsajd. Boli tam štandardné situácie, dobré príležitosti. Škoda, že sa to nedotiahlo do konca,“ skonštatoval bývalý hráč Košíc, Znojma a Podbrezovej.

Ruža po prehre pod hradom Matúša Čáka klesla v ligovej tabuľke na siedmu priečku. Na 4. Žilinu momentálne stráca štyri body a v sobotu o 19:00 doma privíta predposledné Michalovce. S akým cieľom vstúpia naši hráči do tohto stretnutia? Chceli by sme ísť konečne na víťaznú vlnu a pokúsiť sa zvíťaziť. Každý zápas je iný, ale budeme sa snažiť vyhrať tento zápas a dať do toho všetko,“ odhodlane povedal Peter Gal Andrezly.