Ružomberok sa v 22. kole Fortuna ligy predstavil na pôde Dunajskej Stredy.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Slávik – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubičić – Štepanovský (71. Brašeň), Sarr (77. Kontár), Simon (86. Mészáros), Pačinda - Šafranko

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, Kupec – Nagy, Takáč (78. Gerát) – Gal Andrezly, Faško (68. Sapara), E. Daniel (74. A. Lovás) – Mareš

Góly: 9. Šafranko – 42. P. Maslo

Žlté karty: 82. Ljubičić – 19. Mareš, 29. Gal Andrezly, 90+1. Gerát

Rozhodovali: Očenáš – Ferenc, Žákech

Diváci: 5045

Liptákom pre zranenie chýbal okrem Tomáša Ďubeka aj útočník Miloš Lačný. Do stretnutia vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti, hnaní piatimi tisíckami priaznivcov. V 5. minúte mieril Davis spoza šestnástky mimo brány. O štyri minúty neskôr sa Šafrankovi vyplatilo dobiedzanie pred Hajdúchom, keď zachytil jeho rozohrávku a bez problémov otvoril skóre – 1:0. DAC bol v týchto fázach hry pri chuti a ďalší gól visel na vlásku. V 17. minúte Davis poslal do pokutového územia nepríjemný center a hostia ho zrazili na žrď. Po chvíli hlavou tesne minul bránu Sarr. V 28. minúte pohrozil Pačinda strieľaným centrom z ľavého krídla, ktorý len tesne minul vzdialenejšiu žrď ružomberskej svätyne. O deväť minút neskôr zahrával Živković rohový kop. Na center vyskočil Ljubičić a hlavou poslal loptu k žrdi, odkiaľ ju vyrazil Hajdúch. V 41. minúte sa Živković postavil k realizácii priameho kopu. Zvolil priamu strelu, lenže minul priestor medzi tromi žrďami. Už po minúte sa domáci dopustili faulu v strede ihriska, odkiaľ následne Faško našiel centrom Petra Masla a ten sa pred brankárom nemýlil – 1:1.

V 55. minúte sa Takáč pokúsil prekvapiť Slávika z väčšej vzdialenosti, ale strele chýbalo viac presnosti. Po hodine hry prišli znova na rad domáce príležitosti. V 65. minúte tvrdá strela Štepanovského tesne minula ružomberskú svätyňu a o minútu neskôr neupratal loptu hlavou do siete Pačinda. V 69. minúte hlavičkoval vedľa brány Šafranko. Po nevyužitých príležitostiach Dunajskej Stredy siahali na tri body Ružomberčania. V 74. minúte to skúšal spoza veľkého vápna Sapara a jeho zblokovaná strela tesne míňala žrď. V 85. minúte Slávik vyrazil na rohový kop Marešovu strelu z uhla a český útočník v službách tímu spod Čebraťa mohol o všetkom rozhodnúť v druhej nadstavenej minúte. Po neúspešnom domácom útoku prišiel na rad protiútok Liptákov. Sapara naservíroval loptu Marešovi, no jeho strelu vo veľkej šanci vyrazil Slávik.

Csaba László (tréner Dunajskej Stredy): ,,O vetre a o počasí nechcem hovoriť, lebo niekedy sa hrá za slnečného počasia, niekedy v daždi. Som sklamaný, lebo sme vedeli, že Ružomberok je nebezpečný pri štandardných situáciách. Do 42. minúty sme dominovali, mali sme aj šancu na druhý gól, súper však vyrovnal. Po prestávke sme mali tlak, chýbala však kreativita. Pre nás je to sklamanie, ale neprehrali sme. Teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): ,,Nepríjemné veterné počasie ovplyvnilo zápas, ktorý bol z našej strany takticky dobre zvládnutý. Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom, aby sa k nám DAC nepriblížil. Remíza je spravodlivá."