V 30. kole Fortuna ligy sa Ruža predstavila v Senici.

FK Senica: Šulla – Kotula, Ranko, Pillár, Šušolík – Blažek - Brigant (80. M. Kosorín), Kratochvíl, Kováč (60. Pajer), Bališ (75. Kovaľ) - O. Šašinka

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo (29. Menich), D. Kružliak, Kupec – Nagy – E. Daniel (85. A. Lovás), Faško, Ďubek, Gal Andrezly – Mareš (82. Gerec)

Góly: 90. Pajer – 76. a 80. Daniel

Žlté karty: 41. Faško, 64. Mareš

Rozhodovali: Vlk – Jenčura, Špivák

Diváci: 511

Ako prví pohrozili domáci, keď v 13. minúte namieril spoza šestnástky mimo brány Kratochvíl. O sedem minút neskôr ponúkol Faško prihrávku Marešovi, ten však pred Šullom neskrotil loptu. V 27. minúte hrali Ružomberčania bez Jána Masla, ktorého musel krátko na to vystriedať Menich. Krátku početnú výhodu sa snažil využiť Kováč, no jeho pokus chytil Macík. Dve minúty pred koncom prvého polčasu zahrával Brigant priamy kop a Pillár hlavičkoval nad brvno.

Po zmene strán boli aktívnejší favorizovaní hostia. V 48. minúte zahrával Ďubek rohový kop, no následnú hlavičku Faška chytil Šulla. O osem minút našiel Peter Maslo vo veľkom vápne Faška, ale jeho krížna strela minula vzdialenejšiu žrď senickej svätyne. Na druhej strane vzápätí pohrozil Šušolík strelou spoza šestnástky tesne nad bránu hostí. Snaha Liptákov o skórovanie sa postupom času stupňovala. V 76. minúte poslal Ďubek center do šestnástky, Faško ho hlavou nadvihol a Daniel dokopol loptu do siete – 0:1. Po štyroch minútach Mareš prihral Danielovi a ten sa peknou krížnou strelou od žrde druhýkrát zapísal do streleckej listiny – 0:2. V 90. minúte Senica ešte zdramatizovala záver duelu, keď sa na hranici šestnástky po dlhom centri najlepšie zorientoval striedajúci Pajer a znížil na konečných 1:2.

Ruža si po víťazstve zo Záhoria odviezla dôležité tri body. Podiel na víťazstve majú aj naši fanúšikovia, ktorí nám na štadióne v Senici vytvorili domáce prostredie!

Miroslav Mentel (tréner Senice): "My sa strašne narobíme na gól a nakoniec sme ho ani neviem či dali, lebo to bol taký polovlastný gól. Zápas bol o prvom góle, ktorý dal súper. Nie je to prvý zápas, v ktorom je rozdiel iba o gól, alebo je to remíza. Robíme na tom v tréningu, no nevieme to preniesť do zápasu, strašne neskoro sme v loptách. To je náš obrovský problém. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Bolo nám jasné, že zápas nebude jednoduchý, no chceli sme získať tri body, čo sa nám podarilo. Všetky veci v zápase neboli optimálne, no najpodstatnejšie je to, že trpezlivosťou a vierou v to, že ten gól dáme sme to v závere vcelku dobre uhrali a vezieme si domov veľmi cenné tri body."