21.4.2018

Napriek viacerým šanciam bezgólová remíza s lídrom súťaže + FOTO, VIDEO

V sobotu 21. apríla 2018, odohral Ružomberok domáci zápas 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
0:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 14:45
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, Ľupták, Gešnábel (85. Takáč) – Daniel, Gerec (61. Čapek), Kostadinov

FC Spartak Trnava: Chudý – A. Kadlec, Godál, Tóth (76. Hladík), Civič (66. Čonka) – Sloboda, Pehlivan – Jirka, Čanturišvili, Ofosu (46. Pekár) – Egho

Žlté karty: 34. Jonec, 42. Ľupták - 33. Čivić, 89. Godál, 90. Kadlec

Rozhodovali: Pavlík - Slyško, Žákech

Diváci: 1863

Stretnutie sa hralo vo výbornej atmosfére, o ktorú sa staral zaplnený sektor hostí, ako aj domáci fanklub. Prvý náznak šance videli prítomní fanúšikovia v 6. minúte, kedy sa dostával do streleckej príležitosti Daniel, no nepodarilo sa mu presadiť cez obrancu. Po desiatich minútach zahrávali Ružomberčania roh. Daniel našiel centrom Jána Masla a ružomberský obranca hlavičkoval tesne vedľa. V 27. minúte poslal Peter Maslo peknú prihrávku na Gešnábela, pred ktorým pohotovo zasiahol Chudý. Po štyroch minútach Gešnábel vystrelil spoza šestnástky vedľa bližšej žrde. V 37. minúte zahrávala Trnava priamy kop. Hostia našli centrom Godála a jeho nebezpečnú hlavičku vyrazil Macík ponad brvno na roh. V závere prvého polčasu najskôr Egho preveril Macíka a krátko na to po priamom kope Ján Maslo vo veľkej šanci zblízka prestrelil bránu.

V 49. minúte to vyskúšal z veľkej vzdialenosti Jirka a Macík vyrazil strelu. Po šiestich minútach sa peknou strelou prezentoval Daniel, lenže Chudý ju stihol vyraziť nad brvno. V 67. minúte si Egho nabehol na center z ľavej strany, ale hlavičkoval nepresne. Po dvoch minútach tesne minul bránu Jirka. V 72. minúte išiel Kostadinov sám na bránu, no vo veľkej šanci umiestnil loptu mimo trnavskej svätyne. Po piatich minútach Kostadinov preniesol hru na Daniela a jeho strelu zneškodnil Chudý. V závere boli bližšie k strhnutiu víťazstva na svoju stranu Ružomberčania, lenže gól nepadol a stretnutie sa skončilo remízou 0:0.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „My sme po fyzicky veľmi náročnom semifinále Slovnaft Cupu v Žiline vyzerali pohybovo veľmi dobre. Z našej strany bol dobrý pohyb, agresivita. Vypracovali sme si veľa gólových šancí a zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili, až na jedno naše zaváhanie v prvom polčase, ale v podstate nevystrelil na bránu. Z môjho pohľadu sme odohrali veľmi slušný zápas. Hovorím, škoda toho, že sme nedali víťazný gól. Teraz odfúkneme, nachystáme sa na ďalšie ligové kolo, hlavne na vyvrcholenie pohárovej sezóny a na finále Slovenského pohára. Osobne si myslím, že ten pohár nie je ani malý, ani nudný. Viem o čom hovorím, nakoľko som ho ako hráč vyhral. Takže má svoju veľkú cenu a my sa oň určite pobijeme.“

Nestor El Maestro (tréner Trnavy): „Určite môžeme a musíme hrať lepšie. Bolo veľa momentov počas hry, že som nespoznával svoje mužstvo, ako keby to boli iní hráči alebo iné mužstvo. Musíme sa zlepšiť. Hrať tak ako dnes nestačí.“