20.11.2016

Po nervóznom závere sa vraciame z Pasienkov bez bodu

V 16. kole Fortuna ligy si Ružomberok zmeral svoje sily s domácim Slovanom Bratislava.
2:1 (0:0)
Pasienky
16. kolo, 17:30
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Kotula, Saláta, de Marco, Kubík - Savičevič, Rigo (81. De Sa) - Čavrič, Soumah, Schet (87. Scott) - Priskin (76. Oršula)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák – Nagy – E. Daniel, Chrien, Ďubek (67. Faško), Gal Andrezly – Mareš (59. Lačný)

Góly: 80. a 86. Soumah (oba z 11 m) - 77. Lačný

Žlté karty: 74. Kubík – 36. Daniel, 37. Mareš, 47. Macík, 72. J. Maslo, 85. D. Kružliak, 90+1. P. Maslo

Rozhodovali: Prešinský – Chládek, Žákech

Diváci: 711

Tím z hlavného mesta ťahal sériu piatich víťazstiev v rade a od úvodu sa snažil strhnúť vedenie na svoju stranu. V 4. minúte namieril Soumah spoza pokutového územia mimo brány a v 18. minúte si dal Macík pozor na ďalší strelecký pokus domácich. V 22. minúte sa po centri Savičeviča a dobrej práci Čavrića dostal k strele Kubík a obrana hostí ju zrazila na roh, po ktorom hlavičkoval Priskin nad bránu. O sedem minút neskôr pohrozil hosťujúci Daniel, keď posielal nebezpečnú loptu na nabiehajúcich spoluhráčov pred bránu. Na loptu ale dobre zareagoval Mucha. Na druhej strane v zápätí Schet našiel Soumaha a ten zblízka minul. V 40. minúte nepustil ružomberský gólman za svoj chrbát ani Čavrićov pokus z priameho kopu.

V 61. minúte mieril Čavrić tesne nad a po dvoch minútach Soumah zblízka napriahol len do Macíka. V 72. minúte nebezpečne zakončoval z priameho kopu aktívny Soumah, lenže Macík vyrazil jeho pokus spod brvna na roh. V 77. minúte predviedli Liptáci pekný protiútok. Daniel posunul loptu Faškovi, ktorý našiel Lačného a ružomberský útočník nemal problém poslať loptu do siete – 0:1. Tento stav však trval len tri minúty, pretože z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Soumah na 1:1 a ten istý hráč v 86. minúte opäť z bieleho bodu dokonal obrat – 2:1. Ruža sa tak vrátila z Bratislavy bez bodového zisku.

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): "Celý týždeň sme sa rozprávali, že nás čaká náročný zápas aj pre to, že Slovan v Ružomberku v úvode sezóny prehral. Chceli sme útočiť, byť dominantní, ale robili sme zbytočné chyby. Jediné však na čom záleží, sú tri body a tie sme získali. Máme za sebou zložité obdobie, do budúcnosti chceme hľadieť s optimizmom."

Norbert Hrnčár (trénera Ružomberka): "Domáci premenili dve penalty, dali dva góly, my iba jeden. Dali o jeden viac a zvíťazili. Mrzí ma, že sme nevyužili viaceré brejkové situácie do lepšieho finále. Za stavu 1:1 napríklad išiel sám na bránu Lačný, ale situáciu nevyriešil dobre. Musíme pracovať na tom, aby sme podobné situácie v budúcnosti riešili k našej spokojnosti."