Ružomberok privítal v 14. kole Fortuna ligy na svojom trávniku Dunajskú Stredu.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (80. Kunca), J. Maslo, Jonec, Pikk (65. Sapara) – Qose, D. Kružliak – Daniel, Kostadinov, Gal Andrezly – Haskić

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič, Kalmár (57. B. Ľupták) – Divkovič, Pačinda (78. Ashiru), Aluku – Vida (63. Koštrna)

Góly: 85. D. Kružliak (z 11m) – 21. Živković

Žltá karta: 7. Haskić

Rozhodovali: Chmura – Hrčka, Borsányi

Diváci: 1412

Domáci celok vstúpil do stretnutia aktívne, no nedostal sa k zakončeniu. Naopak, prvú strelu si na svoje konto pripísali v 6. minúte hostia, keď Macík zneškodnil pokus Kalmára. Po piatich minútach to skúsil z uhla Haskić a Ljubičić odvrátil jeho strelu na roh. V 14. minúte zahrával Daniel priamy kop. Zaujímavý center ešte jemne tečoval Kružliak, lenže Maceja nepomýlil. O sedem minút neskôr Diković prihral Pačindovi a ten vysunul Živkovića, ktorý otvoril skóre – 0:1. V 38. minúte vystrelil z väčšej vzdialenosti tesne vedľa horného rohu Ljubičić a po dvoch minútach sa dostal do šance Pačinda, lenže Ján Maslo na dvakrát zblokoval jeho zakončenie na rohový kop. V závere polčasu bol Haskić faulovaný tesne pred pokutovým územím a nebezpečnú strelu Jána Masla z následného priameho kopu vyrazil Macej.

Krátko po zmene strán mohli hostia spečatiť svoj náskok, keď išiel Vida sám na Macíka, ale ružomberský gólman podržal svoje mužstvo a nohou vyrazil zakončenie maďarského futbalistu. Ruža následne začala zvierať svojho súpera. V 51. minúte získali Liptáci priamy kop z výhodnej pozície, no rana Jána Masla skončila na múre. O osem minút prihral Peter Maslo na pravú stranu Danielovi, ten poslal loptu do šestnástky, odkiaľ vypálil Kostadinov a Macej si pripísal úspešný zákrok. V 67. minúte mal Kostadinov ďalšiu veľkú šancu, keď po Haskićovej prihrávke sám pred brankárom hostí minul bránu. Ružomberok bol naďalej aktívny a Dunajská Streda hrozila z rýchlych protiútokov. Po jednom z nich v 79. minúte úspešne zasahoval Macík pri Ľuptákovej strele. O päť minút neskôr prenikol Daniel do veľkého vápna, kde bol faulovaný a následný pokutový kop bez problémov premenil Kružliak – 1:1. V závere sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Na konci nadstaveného času mali k tomu bližšie domáci futbalisti, lenže po Saparovom rohu nepretlačili loptu do siete a duel sa skončil remízou.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Môžem skonštatovať, že sme videli výborný zápas. Malo to tempo, slušnú úroveň, hralo sa hore-dole. Paradoxne dobre sme vstúpili do zápasu, vytvorili sme si tlak. Mali sme jednu-dve možnosti a z prvej súperovej akcie sme inkasovali, čo nás trošku rozhodilo. Druhý polčas sme si vytvorili výraznú prevahu, veľký tlak a myslím, že gól bol spravodlivým vyústením priebehu zápasu. Takisto, ako spomínal tréner Dunajskej Stredy, že hostia mali šance, aj my sme mali dostatok možností na to, aby sme zápas zlomili vo svoj prospech. Takže v konečnom dôsledku remíza asi sedí tomu zápasu.“

Marco Rossi (tréner Dunajskej Stredy): „Myslím, že dnes musíme byť nahnevaní sami na seba, pretože sme mali tri jasné šance, aby sme ukončili tento zápas a rozhodli. Boli to situácie, keď sme išli sami jeden na jedného proti brankárovi. Jednoznačne sme mali aspoň jednu z tých šancí premeniť a zobrali by sme tri body. Vieme, že Ružomberok je veľmi ťažký súper, jeden z najlepších vo Fortuna lige, čo potvrdil aj vlani tretím miestom a potvrdzuje to aj v tejto sezóne. Radím ich na úroveň Slovana, Trenčína, Žiliny. Určite nie je ľahké proti ním hrať a odohrať taký polčas, ako sme odohrali ten prvý, ktorý sa nám vydaril. Domáci urobili do druhého polčasu nejaké zmeny. Nedokázali sme vyššie vysúvať obranu, neumožnili nám hrať vyššie o nejakých pätnásť metrov. Takisto domáci ťažili z výbornej hry Erika Daniela, na ktorého sme sa pripravovali. Vieme, že je to jeden z najlepších hráčov Fortuna ligy na pravej strane a je ťažké ho udržať. Robil nám veľké problémy a nakoniec vyrobil aj jedenástku. V konečnom dôsledku sme mohli vyhrať. Mali sme na to, aby sme dnes vyhrali.“