3.3.2018

V Poprade bezgólová remíza s Prešovom + VIDEO

V poslednom kole základnej časti Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Poprade, kde si zmeral svoje sily s Prešovom.
0:0 (0:0)
Futbalový štadión NTC Poprad
22. kolo, 14:00
1. FC Tatran Prešov vs MFK Ružomberok

1. FC Tatran Prešov: Lukáč - Petko, Udeh, Luberda, Bartek - Dzurík - Streňo (80. Špyrka), Katona (87. Gatarič), Keresteš, Kačala (46. Sedlák) - Hošek

MFK Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, Menich - Daniel, Kostadinov (46. Gerec), Qose, Pikk (77. Gal Andrezly), Ľupták - Haskič, Gešnábel (85. Čapek)

Žlté karty: 20. Keresteš, 45+2. Udeh, 77. Streňo - 31. Jonec

Rozhodovali: Ochotnický – Slyško, Poláček

Diváci: 185

V 3. minúte ako prvý pohrozil domáci Katona, ktorého nie veľmi razantný pokus z vnútra pokutového územia zneškodnil Macík. Po štyroch minútach to na opačnej strane skúšal Daniel, no jeho strela bola zblokovaná na rohový kop. V 19. minúte vystrelil spoza veľkého vápna Haskić a len tesne minul bránu. Päť minút pred koncom úvodného dejstva sa ocitol Pikk zoči-voči prešovskému gólmanovi, ktorý pri jeho strele predviedol výborný zákrok a nepustil loptu do siete.

V 53. minúte mali hostia ďalšiu šancu na to, aby sa ujali vedenia, lenže Danielovu strelu z hranice šestnástky zastavilo brvno. V 58. minúte Prešovčania pohrozili po priamom kope nožničkami, no Macík si dal pozor. Na druhej strane v zápätí vypálil spoza veľkého vápna Qose, ale Lukáč chytil jeho pokus. V 63. minúte opäť Qose preveril domáceho gólmana, ktorý bol však na mieste. Po štyroch minútach pálil z vnútra šestnástky Haskić, lenže aj túto strelu chytil Lukáč a krátko na to bol úspešný aj pri Ľuptákovom pokuse. Až do konca boli aktívnejší Ružomberčania, no výraznejšia šanca už neprišla.

Zápas sa skončil remízou 0:0. Liptáci ukončili základnú časť so ziskom 33 bodov na šiestej priečke znamenajúcej účasť v skupine o titul a v prvom kole nadstavby sa predstavia na pôde priebežne tretej Dunajskej Stredy.