23.8.2015

Andrej Lovás prerušil trenčiansku sériu bez inkasovaného gólu

Ružomberok sa v 6. kole Fortuna ligy predstavil na umelom trávniku úradujúceho majstra z Trenčína, ktorý ťahal od začiatku ročníka sériu piatich víťazstiev v rade bez inkasovaného gólu. Naopak, Ruža sa snažila o prvé víťazstvo v novej sezóne.
1:1 (1:0)
6. kolo, 16:30
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Guba (67. Bala), Rabiu (67. Wesley), Bero, Van Kessel – Koolwijk (81. Holúbek)

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták – Nagy, Kružliak – Zošák, Ďubek (89. Masaryk), Faško (56. Jakubko) - A. Lovás (79. Cheptine)

Góly: 5. Koolwijk - 63. A. Lovás

Žlté karty: 66. Kleščík - 10. J. Maslo, 68. Boszorád

Červená karta: 90. J. Maslo (po druhej žltej)

Rozhodovali: Chmura - Hrdlička, Galo

Diváci: 2832

Podobne, ako v Ružomberku, aj v Trenčíne bol úvod sezóny poznačený prácami na hlavnom ihrisku a tak si futbalisti spod hradu Matúša Čáka museli počkať na prvý domáci zápas až do šiesteho kola. Domáci si pre fanúšikov pripravili už pred stretnutím zaujímavý program a slávnostný úvodný výkop mal víťaz Stanley Cup-u Marián Hossa.

Trenčania od úvodu diktovali tempo a už v 5. minúte si na Gubov center nabehol voľný Koolwijk a svojou strelou nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi – 1:0. O sedem minút neskôr zahrával Rundič priamy kop. Rozhodol sa pre tvrdú strelu a tú zastavila žrď ružomberskej brány. Krátko po ňom sa snažil zveľadiť náskok domácich Bero, ale pred Tofiloskim napokon neuspel. Následne sa už o slovo prihlásili aj hostia. Faškov pokus zo sedemnástej minúty nenachytal Šemrinca a o dve minúty neskôr po rohu hlavičkoval Maslo tesne vedľa brány. V 21. minúte bol opäť v plnej permanencii Tofiloski, keď vyrazil Gubovu nebezpečnú strelu. Na túto situáciu v zápätí odpovedal strelou spoza veľkého vápna Lovás a domáci gólman loptu vyrazil na roh. V ďalšom priebehu úvodného dejstva ešte zamestnali hosťujúceho gólmana Guba a Van Kessel, ale skóre sa nemenilo.

Na začiatku druhého polčasu našiel Čögley centrom Van Kessela, ale jeho hlavičku zastavilo brvno. V 53. minúte sa pokúšal ešte vylepšiť svoj gólový zápis v stretnutí Koolwijk, ale trafil len brániacich hráčov. Podobne pochodil vo väčšej šanci o minútu neskôr Guba a v 56. minúte mieril po Lobotkovej prihrávke nad bránu Madu. Po tejto šanci pristúpili Liptáci k striedaniu. Faška vystriedal Jakubko a nový muž na trávniku sa po štyroch minútach na trávniku ocitol zoči-voči Šemrincovi. Pred domácim brankárom síce neuspel a trafil len do neho, ale následne zabehol po loptu, presnou prihrávkou ponúkol gól Lovásovi a ten sa postaral o vôbec prvé rozvlnenie trenčianskej siete v aktuálnom ročníku – 1:1. Šemrincova séria sa skončila po 513 minútach a Ružomberku vyrovnanie dodalo na sebavedomí. V 70. minúte sa hostia dostali do sľubného protiútoku, no Trenčania si so situáciou poradili a o štyri minúty neskôr pohrozili Rundičovou strelou, ktorú vyrazil Tofiloski na roh. Poslednú šancu stretnutia mali hostia, keď Jakubkovu nebezpečnú hlavičku vyrazil Šemrinec. Po následnom rohu videl druhú žltú kartu v stretnutí Maslo a následne aj červenú. Stretnutie sa skončilo 1:1, čo znamená koniec víťaznej série pre domáci tím. Hostia naďalej zostávajú bez prvého víťazstva v novej sezóne a zabojujú oň v sobotu, kedy sa po dlhom čakaní predstavia na vlastnom štadióne proti Michalovciam.