20.6.2015

Boli sme súčasťou osláv 80. výročia futbalu v Turanoch

Naše A mužstvo sa dnes predstavilo na oslavách osemdesiateho výročia futbalu v Turanoch, kde odohralo prvé dve prípravné stretnutia v príprave na novú sezónu Fortuna ligy. V skrátených súbojoch, ktoré sa hrali 2x30 minút, nastúpili Liptáci proti domácemu tímu MŠK Turany a aj proti celku ŠK Turčianska Štiavnička.
0:9 (0:5)
Príprava, 14:15
MŠK Turany vs MFK Ružomberok

MŠK Turany: Česák – Vyletel, M. Majerík, Mišuta, Koťka, Orolín, Meliš, L. Majerík, Vrabec, Katrák, Golier ,,K“ Náhradníci: Bardy, Majerčík, Kúdelka, Garaj, Pavelica

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, Rosa, J. Maslo, Daghbashyan - Faško, Vavrík - Cheptine, Rejdovian, Ďubek - A. Lovás

Góly: 16. Lovás, 19. Rosa, 20. Faško, 26. Vavrík, 28. Lovás, 35. Lovás, 43. Ďubek, 54. Faško, 56. Kúdelka (vla.)

Hralo sa 2x30 minút.

Do prvého súboja nastúpili favorizovaní hráči Ruže aktívne, ale z času na čas ukazovali svoje ofenzívne chúťky aj domáci futbalisti. Na strane hostí to viackrát skúšal hlavne aktívny Tomáš Ďubek a pri jednej z jeho striel, musel brankára na čiare zastúpiť obranca. V 16. minúte mieril domáci Pavol Orolín nad bránu a ešte v tej istej minúte otvoril skóre Andrej Lovás - 0:1. Skóre sa znova menilo v 19. minúte, kedy našiel Tomáš Ďubek centrom z rohu Antonína Rosu a ten hlavou rozvlnil sieť - 0:2. O minútu neskôr už svietil na ukazovateli skóre stav 0:3 po tom, čo sa do streleckej listiny zapísal Michal Faško. Do konca polčasu pridali Ružomberčania ešte dva góly. V 26. minúte sa presadil Juraj Vavrík - 0:4 a o dve minúty neskôr našiel Tomáš Ďubek ideálnou prihrávkou Andreja Lovása. Ružomberský útočník premenil svoj samostatný únik strelou k žrdi a pripísal si svoj druhý presný zásah v stretnutí - 0:5. V závere polčasu ešte raz pohrozil domáci Pavol Orolín, ale všetko sa skončilo bez gólového efektu.

V 35. minúte pridal Andrej Lovás ďalší gól a tešil sa z hetriku - 0:6. Na jeho gól mohol po krátkom čase odpovedať Katrák, lenže jeho strelu chytil Matúš Macík. Následne na druhej strane dvakrát pohrozil Anatol Cheptine a raz Andrej Lovás, až prišla 43. minúta a samostatný únik Tomáša Ďubeka. Skúsený stredopoliar obišiel domáceho gólmana a následne poľahky poslal loptu do siete - 0:7. Aktivita Ruže pokračovala aj ďalej a po niekoľkých nepremenených šanciach sa ešte v 54. minúte podarilo presnou strelou spoza šestnástky skórovať Michalovi Faškovi - 0:8 a štyri minúty pred koncom inkasovali Turany po prihrávke od Tomáša Ďubeka vlastný gól - 0:9. V závere ešte Liptáci zahrávali roh, ale v platnosti zostalo víťazstvo v pomere 9:0.