Diváci videli sedem gólov, z toho päť v súperovej sieti

V 9. kole Fortuna ligy Ružomberok doma privítal hostí zo Zlatých Moraviec.
9. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták – Nagy, Kružliak (46. Faško) – Zošák, Ďubek (78. Masaryk), A. Lovás – Jakubko (66. Lačný)

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Ranilović – Majkić, Tipurić, De Souza, Pintér – Burić – Cebara (72. Mance), Školnik (52. Perišić), Krznarić, Orávik – Tawamba

Góly: 24. Kružliak, 28. Jakubko, 47. Ďubek (z 11m), 51. A. Lovás, 74. Faško – 67. a 83. Tawamba (druhý z 11m)

Žlté karty: 25. Jakubko, 79. Tofiloski – 17. Majkić, 22. Krznarić, 46. De Souza, 51. Pintér, 84. Burić

RozhodovaliValášek – Slyško, Petríček

Diváci: 1732

Liptáci od úvodu stretnutia naznačovali, že dnes berú len víťazstvo. Už v prvej minúte získali roh a po ňom hlavičkoval tesne vedľa brány Jakubko. Nasledovalo niekoľko streleckých pokusov prevažne domáceho tímu, ktoré však výraznejšie neohrozili bránu. Na prvý gól stretnutia museli diváci počkať viac ako dvadsať minút, ale oplatilo sa. V 24. minúte zahrávali Ružomberčania priamy kop a po ňom hlavou skóroval Kružliak – 1:0. O štyri minúty neskôr namieril Jakubko k žrdi a zvýšil na 2:0. Tento stav mohol zostať v platnosti len do 30. minúty, no bývalý hráč domáceho celku Tawamba prestrelil bránu.

Aj do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, hneď na jeho začiatku získali pokutový kop a ten premenil Ďubek – 3:0. V 51. minúte svoj samostatný únik gólovo zúročil Lovás a Ruža viedla už 4:0. O päť minút neskôr sa snažil prikrášliť výsledok Zošák, ale napálil len do brvna. V 67. minúte sa tešili z gólu aj hostia, keď domáceho brankára prekonal Tawamba a znížil náskok svojho niekdajšieho zamestnávateľa na 4:1. Šestnásť minút pred koncom riadnej hracej doby posunul Ďubek loptu Faškovi a ten pekným gólom spoza veľkého vápna zvýšil na 5:1. Konečnú podobu výsledku dal v 83. minúte svojím druhým presným zásahom v stretnutí Tawamba, keď vybojoval pokutový kop a následne ho pohodlne premenil – 5:2. Ružomberčania sa po záverečnom hvizde mohli naplno tešiť z druhého víťazstva v sezóne a zároveň aj z prvého plného bodového zisku na vlastnej pôde v tomto ročníku.

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): „Samozrejme domáce zápasy sú pre Ružomberok ťažké, diváci sú nároční, chcú vyhrať. Som rád, že sa nám podarilo dosiahnuť to prvé víťazstvo. Vedeli sme, že nás bude čakať húževnatý súper, ale boli sme trpezliví, prvý polčas sme dobre kombinovali, dobre sme napádali, v podstate sme prikryli Tawambu, takže sa nemali ako dostať do protiútoku, dali sme dva góly, bohužiaľ potom prišla desaťminútovka, keď každý si na ihrisku robil čo chcel a bolo len trošku šťastie že nás súper nepotrestal. Tomuto sa musíme vyvarovať. To sme si povedali v kabíne, trošku sme zvýšili hlas a vysvetlili si, že nemôžeme hazardovať s naším výsledkom. Tak sme vstúpili aj do druhého polčasu znova aktívne. Pri získaní lopty na polovici ihriska sme išli do rýchlych protiútokov, dva z toho sme hneď využili. V podstate od stavu 4:0 bol zápas hore-dole, viac menej v našej réžii, škoda, že sme si nechali streliť dva góly, ale pre divákov to bol zápas, ktorý potešil a verím, že v tom budeme pokračovať.“

Libor Fašiang (tréner Zlatých Moraviec): „Víťazstvo Ružomberka je absolútne zaslúžené, má svoju hráčsku kvalitu, to sa prejavilo aj v dnešnom zápase. Urobili sme strašne veľa chýb v defenzíve, za čo sme boli potrestaní a aj keď sme chceli za stavu 2:0 niečo s tým výsledkom spraviť, pokúsiť sa streliť kontaktný gól, to sa nám nepodarilo. Takže je to trošku smutné, ale nedá sa nič robiť, ideme ďalej.“