18.3.2017

Dramatický súboj pod Dubňom priniesol prvú jarnú prehru + VIDEO

V 24. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Žiline, kde si zmeral sily s lídrom súťaže.
3:1 (0:0)
Štadión MŠK Žilina
24. kolo, 15:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Kaša, Králik, Letič – Diaz – Káčer, Škvarka – Špalek (82. Jánošík), Mráz (74. Sheidaev), Hlohovský (90. Hancko)

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – M. Nagy, Ďubek (72. Takáč) – Gal Andrezly, Faško (79. Lačný), Daniel – Mareš

Góly: 60. Mráz, 65. Káčer, 90+1. Hlohovský – 79. J. Maslo

Žlté karty: 87. Hlohovský, 89. Kaša - 57. D. Kružliak, 63. Kupec, 89. E. Daniel

Rozhodovali: Pavlík - Benko, Ádám

Diváci: 1960

V 6. minúte to skúšal spoza veľkého vápna Mráz, ale minul bránu, krátko po ňom netrafil priestor medzi žrďami Hlohovský. Následne o sebe dali vedieť aj hostia. V rozmedzí 11. a 16. minúty sa dostal do dvoch streleckých príležitostí Daniel, no obom chýbalo viac razancie. Prvú zneškodnil brankár a druhá minula žrď. V 26. minúte dostal Mráz peknú prihrávku pred ružomberskú bránu, ale v dobrej pozícii minul. Už po chvíli Mareš potiahol útok po pravej strane a jeho následnú strelu vyrazil Volešák na roh. V 30. minúte to skúsil z väčšej vzdialenosti Ďubek, lenže domáci gólman bol pri pokuse smerujúcom k žrdi na mieste. Na druhej strane vzápätí pálil Hlohovský a Hajdúch si dal pozor. V 32. minúte prišla na rad veľká šanca Žiliny. Maboukovu strelu vyrazil ružomberský brankár pred seba, kde s loptou manévroval Káčer a prihral Škvarkovi. Jeho strelu zblokoval Kupec, domáci tím vrátil loptu pred bránu, ale následná hlavička nepriniesla gól. Po piatich minútach na druhej strane Mareš poslal center z ľavého krídla a Králik ho riskantne odvrátil tesne ponad brvno vlastnej brány na roh. V 38. minúte našiel Faško centrom Daniela, ktorý hlavou tesne minul žilinskú svätyňu. Po troch minútach zahrávali Šošoni rohový kop a krátko po ňom Letić spoza šestnástky mieril nad brvno. Na druhej strane našiel Gal Andrezly peknou prihrávkou Faška, ten však z uhla rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. Na konci prvého polčasu Škvarka nebezpečne zakončoval z vnútra veľkého vápna a Hajdúch reflexívne vyrazil strelu na roh.

Hneď po zmene strán nenašiel Daniel centrom z pravého krídla Gal Andrezlyho, ktorý tiesnený Maboukom neprekonal domáceho gólmana. V 53. minúte to skúsil Daniel z uhla a Volešák vyrazil krížnu strelu. Po štyroch minútach mali Liptáci obrovskú šancu na otvorenie skóre, kedy Ďubek z priameho kopu nastrelil žrď a nabiehajúci Peter Maslo hlavičkoval do brvna. V 60. minúte platilo staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, keď Mráz otvoril skóre – 1:0. Už po piatich minútach dostal po rohovom kope peknú prihrávku dozadu Káčer a zvýšil žilinský náskok na 2:0. Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času dostal Mareš prihrávku od Petra Masla, lenže z pätnástich metrov mieril nad brvno. V 79. minúte získali Ružomberčania priamy kop a Ján Maslo nekompromisnou strelou znížil – 2:1. O sedem minút neskôr to skúsil spoza veľkého vápna Hlohovský a jeho strela bola zblokovaná nad bránu. Liptáci cítili šancu na vyrovnanie. Súper však pozorne bránil. V 88. minúte z protiútoku Jánošík stroskotal na Hajdúchovi a dorážajúci Škvarka prestrelil. Šancu Ruže na bodový zisk definitívne zmaril v prvej nadstavenej minúte Hlohovský, keď peknou strelou zvýšil na 3:1.

Ohlasy trénerov

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Veľmi kvalitný zápas, súper sa na nás dobre pripravil, zvolil náročný spôsob hry, a preto to bolo zaujímavé a dramatické až do konca. Je dobré, že chalani zápas zlomili nielen technicky, ale aj takticky, držaním lopty, tímovosťou a pracovitosťou. Víťazstvo je mimoriadne cenné, súper mal dobrú sériu, má kvalitných hráčov a ukázal dobrý futbal. Chlapcom gratulujem, verím, že víťazstvo dodá nielen im, ale aj fanúšikom, ktorí nás podporovali, dostatok energie a po reprezentačnej prestávke budeme spolu na domácom štadióne znovu víťazní."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Napriek prehre sme podali sebavedomý, odvážny a disciplinovaný výkon. Jediné, v čom sme zlyhali, bolo premieňanie gólových šancí. Domáci boli v tom efektívnejší. Zlomovým momentom bola situácia, kedy sme z priameho kopu nastrelili žrď a z dorážky trafili brvno. Domáci dali o pár minút vedúci gól."