16.8.2015

Krajské derby sa skončilo remízou

V 5. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Poprade, kde pred televíznymi kamerami vyzval Žilinu.
2:2 (1:1)
5. kolo, 16:30
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták –Nagy, Kružliak – Zošák, Faško (72. Daghbashyan), Ďubek (82. P. Maslo) – A. Lovás (70. Masaryk)

MŠK Žilina: Volešák - Špalek (53. William), Vavro (70. Škvarka), Škriniar, Letić – Pečovský – Paur, Káčer, Bénes, Mihalík (21. Čmelík) – Jelić

Góly: 13. Ďubek, 48. Faško - 31. a 79. Jelić

Žlté karty: 78. Rosa - 39. Bénes, 44. Paur, 90+2. Škvarka

Červené karty: 90+2. Rosa (po druhej žltej)

Rozhodovali: Smolák - Pozor, Roszbeck

Diváci: 1887

Diváci videli od začiatku šance na jednej aj druhej strane. V 6. minúte nebezpečne hlavičkoval Káčer a krátko na to Tofiloski zneškodnil Paurov pokus. V 13. minúte predviedol pekný únik po ľavom krídle Lupták a zakončil ho výbornou prihrávkou na Ďubeka, ktorý už nemohol nedať – 1:0. O desať minút neskôr napriahol zďaleka Pečovský a jeho projektil tesne minul horný roh ružomberskej brány. Následne na opačnej strane tesne minul bránu Ďubek. V 25. minúte pred Tofiloskim neuspel Káčer a o tri minúty neskôr sa gólman v službách klubu spod Čebraťa predviedol pri Paurovom priamom kope, kedy loptu vytlačil spod brvna. V 31. minúte sa už skóre menilo, keď strelou z vnútra šestnástky vyrovnal Jelić – 1:1.

Liptákom vyšiel vstup do druhého dejstva, keď Zošák výbornou prihrávkou vysunul Faška a ten zoči-voči Volešákovi otvoril svoj gólový účet v oranžovom drese – 2:1. V ďalších minútach mohli Ružomberčania poistiť svoj náskok, lenže Luptákova tvrdá strela letela tesne vedľa priestoru troch žrdí a cestu do žilinskej svätyne si nenašiel ani Rosov krížny pokus z mierneho uhla. Šance zostali nevyužité a hostia postupne prebrali réžiu stretnutia, čo v 79. minúte vyústilo do Jelićovho druhého presného zásahu v stretnutí – 2:2. „Žlto-zelení“ sa ihneď snažili o obrat v stretnutí. V 80. minúte si však v pokutovom území nerozumeli William a Letić, o minútu neskôr Tofiloski nepustil za svoj chrbát Škvarkovu loptu a v nadstavenom čase macedónsky gólman vyrazil Škriniarovu strelu. Zaujímavé stretnutie sa skončilo deľbou bodov.

Ivan Galád (tréner Ružomberka): „Veľmi sme chceli vyhrať, pretože Žilina je motiváciou každého súpera či už v Európskej lige alebo samozrejme v našej súťaži. Chlapci sedia v šatni veľmi smutní. Osobne si myslím, že pokiaľ by sme takto postupovali, v budúcnosti by to mohlo byť ešte lepšie a mohli by sme byť aj efektívnejší. Verím, že postupne prídu aj víťazstvá.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Neboli sme takí pozorní v defenzívnych činnostiach a to súper využil. Dnes sme museli dobiehať náskok, či už 1:0 alebo 2:1. Hoci v záverečných minútach sme si vytvorili tlak aby sme zápas otočili, jednoducho futbalová spravodlivosť tam bola, pretože, keď niečo nedoceníte, ste nedôslední a necháte ten vlak rozbehnúť, veľmi ťažko sa doňho naskakuje. Hoci si myslím, že chlapcom sa do neho podarilo naskočiť, ale vráti sa to v zníženej produktivite. Musíme si rozobrať niektoré veci čo sa objavili v tom zápase, ktoré nie sú to, čo nie že chceme hrať, ale ako chceme vystupovať, ako chceme fungovať, ako chceme byť pozorní, koncentrovaní. Bolo to pre divákov zaujímavé, padli štyri góly. Na začiatku druhého polčasu mali domáci šancu rozhodnúť. Keď sa to nepodarilo, my sme aspoň tým nasadením a samozrejme aj veľkým rizikom vydolovali aspoň bod. Ale je otázne či sme bod získali, pretože som presvedčený, že mužstvo malo na to, aby zápas pri optimálnej koncentrácii a výkone vyhralo, hoci tým nechcem znižovať výkon domáceho tímu.“