Lačného gólová séria pokračuje, no z Bratislavy sa vraciame bez bodov

V 26. kole Fortuna ligy nastúpil Ružomberok na trávniku bratislavského Slovana.

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulić, Podaný – Simović, de Kamps (61. Scott) – Šefčík (21. Oršula, 46. Vittek), Kubík, Crnkić - Zreľák

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo (49. Lupták), D. Kružliak, Rosa, Boszorád - Nagy, Ďubek - Zošák, Gal Andrezly, Faško (61. A. Lovás) - Lačný

Góly: 61. Crnkić, 70. a 72. Vittek (oba z 11 m) - 23. Lačný (z 11 m)

Žltá karta: 39. de Kamps, 84. Podaný, 90. Kubík – 3. Rosa, 17. Nagy, 52. Faško, 62. Boszorád, 71. Tofiloski

Rozhodovali: Vnuk – Vorel, Jenčura

Diváci: 1367

Do zápasu okrem Jána Masla, ktorý mal trest na jedno stretnutie za päť žltých kariet, napokon pre zranenie nezasiahol ani Marek Sapara. Prvú šancu mali v 4. minúte domáci hráči, ale Kubík krátko po priamom kope mieril vedľa brány. Po šiestich minútach sa na opačnej strane ihriska dostával k hlavičkovému zakončeniu Rosa, lenže nepodarilo sa mu ohroziť bránu. Odpoveďou na túto situáciu bol nebezpečný center debutanta Šefčíka, ktorý však nik nezasiahol. V 14. minúte predviedli Belasí zaujímavú kombináciu a na jej konci bola Crnkićova strela z vnútra veľkého vápna, letiaca tesne nad horný roh svätyne tímu z centra Dolného Liptova. V 22. minúte Sekulić fauloval prenikajúceho Lačného v pokutovom území. Nasledoval pokutový kop a sám faulovaný hráč ho premenil, čím natiahol svoju jarnú ligovú šnúru o ďalšie stretnutie – 0:1. Neskôr sa dostával do sľubnej príležitosti Gal Andrezly, no Mucha v poslednej chvíli vystihol dlhú loptu. V 38. minúte netrafil Simović spoza pokutového územia priestor medzi tromi žrďami a v závere polčasu zasahoval Tofiloski pred nabiehajúcim Kubíkom.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci futbalisti, za ktorých nastúpil už aj strelec Slovenska z MS 2010 v JAR, Róbert Vittek. Už v 46. minúte zostal po súboji s Podaným pred vlastnou bránou ležať na trávniku Peter Maslo. Ružomberský obranca musel byť vystriedaný a tlak súpera pokračoval. Aktivita domáceho celku vyústila v 64. minúte do Crnkićovho vyrovnávajúceho gólu – 1:1. O šesť minút neskôr sa Slovan tešil znova. Súboj medzi Kružliakom a Vittekom posúdil arbiter stretnutia ako nedovolený a Vittek premenil jedenástku – 2:1. Útočník tímu z hlavného mesta si po chvíli zopakoval exekúciu pokutového kopu. V 71. minúte Tofiloski nedovolene zastavil v svojej šestnástke Crnkića a Vittek sa nemýlil z bieleho bodu ani druhýkrát – 3:1. V ďalšom priebehu ešte gólman tímu spod Čebraťa zasahoval pri strelách Kubíka a Vitteka. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža zaznamenala prvú jarnú ligovú prehru.

Ohlasy trénerov

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): ,,Vstup do zápasu sme mali dobrý, vytvorili sme si veľa šancí, ale chýbalo nám šťastie pri zakončení. Prišli sme o mladého hráča Šefčíka. Pokiaľ bol na ihrisku, ukázal, že môže byť súčasťou A-tímu. Po obdržanom góle sme nechceli panikáriť. V kabíne som hráčom hovoril, aby zostali pokojní, vytvárali si ďalej šance, hrali našu hru a nenechali sa dostať pod tlak. Dobre zareagovali a zaslúžene sme získali tri body."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Odohrali sme ťažký zápas. V určitom momente sme stratili trochu koncentráciu a dostali dva rýchle góly. S tým sa už nič nedalo robiť, musíme sa pripravovať na ďalší zápas."