Martin Jakubko rozhodol o víťazstve Ružomberka

V 11. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Dunajskú Stredu.

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták – Kružliak – Zošák, Lačný (61. Faško), Ďubek, A. Lovás (90+ Boszorád) – Jakubko (77. Masaryk)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň, Michalík, Kwin, Davis (85. Černák) – Ljubčić – Sarr, Polievka (62. Turňa), Pambou (82. Jurčo), Pačinda – Szarka

Žlté karty: 57. P. Maslo, 65. J. Maslo, 69. Faško, 88. A. Lovás, 90+4. Rosa, 90+4. Zošák – 39. Sarr, 46. Pačinda, 67. Szarka, 71. Pambou

Červená karta: 69. Sarr (po druhej žltej)

RozhodovaliKružliak – Balko, Brendza

Diváci: 1792

Prvú šancu v stretnutí mali hostia, keď pri úniku Szarku dobre zakročil Tofiloski. V 10. minúte zahrávali Liptáci roh a po ňom sa dostal k strele Ján Maslo, jeho pokus Tujvel vyrazil dopredu a Lupták mieril nad bránu. O tri minúty neskôr vyslal nebezpečnú krížnu strelu Zošák, lenže tesne minul priestor medzi tromi žrďami. V 22. minúte sa prihlásili o slovo hostia. Dunajská Streda vybojovala priamy kop a z neho vystrelil k žrdi Pačinda, ale Tofiloski si dal pozor. Záver prvého polčasu priniesol šance domáceho tímu. Po Jakubkovom prenesení hry odcentroval Lovás do pokutového územia, kde loptu nezasiahol hlavou podľa svojich predstáv Lačný a o minútu neskôr nechal Ďubek pri svojej gólovej príležitosti vyniknúť brankára hostí.

Ružomberčanom vyšiel vstup do druhého dejstva a Jakubko otvoril skóre stretnutia – 1:0. Po góle sa hostia snažili o okamžité vyrovnanie, to však neprišlo. Po hodine hry mohol zvýrazniť domáci náskok Zošák, lenže spoza veľkého vápna mieril len do stredu brány, kde stál pripravený Tujvel. O deväť minút neskôr videl druhú žltú kartu hráč hostí Sarr a tak Dunajská Streda dohrávala s desiatimi futbalistami, no na snahe odniesť si spod Čebraťa aspoň bod to nič nemenilo. V 77. minúte hlavičkoval Brašeň tesne vedľa brány. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby tiesnený Masaryk trafil zblízka len gólmana tímu zo Žitného ostrova a dramatický záver pokračoval ďalej. Po minúte odpovedal Brašeň dobre mierenou strelou spoza šestnástky, ale Tofiloski ju zneškodnil. V 83. minúte sa odrazená lopta dostala pred Zošáka a jeho pokus vyrazil Tujvel na roh. V 86. minúte boli hostia veľmi blízko vyrovnania. Brašeňovu strelu vyrazil ružomberský brankár a Jurčo následne namieril do brvna. Na výsledku sa nič nezmenilo a Ružomberok zvíťazil 1:0.

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): „Ja mám v hlave tiež veľa situácií a nebudem sa k ním vyjadrovať a nielen v tomto zápase s Dunajskou Stredou. Budem sa vyjadrovať k zápasu. Nastúpili sme trošku nervózne, neboli sme takí koncentrovaní a chybami sme trošku pustili súpera do brejkov. Chvála Bohu, že sme to ustáli. Po tom úvode sme začali znova hrať, boli sme rýchlejší a v závere polčasu sme mali tri veľké tutovky, ktoré musíme premieňať, aby sme sa dostali do polčasovej pohody. K tomu sme hráčov nabádali. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie. Hrali sme, chceli sme hrať, dali sme krásny gól, išli sme za ďalšími. Bohužiaľ, škoda, že pri brejkových situáciách sa rozhodujeme zle. Buď dáme neskoro, alebo dáme zlú prihrávku, nedáme na 2:0 a potom nás súper môže potrestať. Ale celkovo si myslím, že sme zaslúžene vyhrali a som rád za tri body.“

Tomislav Marić (tréner Dunajskej Stredy): „Zápas bol veľmi rýchlo rozhodnutý. Hrali tu dve mužstvá, ktoré mali na zápas rozdielnu prípravu. Je veľmi ťažké vyhrať zápas, keď rozhodca nemá najlepší deň, keď má dvojaký meter. Ja som povedal, že k rozhodcom sa nebudem vyjadrovať, ale keď cítim, že faul Dunajskej Stredy sa inak posudzuje, ako faul druhého mužstva, tak musím na to reagovať. Detaily rozhodujú zápas, dnešný zápas rozhodli detaily od zlých rozhodnutí rozhodcu. Mám v hlave minimálne päť situácií, keď rozhodca zle rozhodol. Szarka dostal trikrát úder do chrbta, na Polievku nebol odpískaný faul pred tým, ako sme dostali červenú kartu, takže to sú tie situácie, ktoré by som nazval spornými. Tak isto bol faul aj na Rolanda Černáka, teraz je zranený, faul nebol odpískaný. Najlepšie bude, keď sa sami pozriete na zápas a sami si urobíte úsudok.“