8.3.2024

Na začiatku nadstavby prehra so Slovanom Bratislava + FOTO, VIDEO

V piatok 8. marca 2024 odohral Ružomberok domáci zápas prvého kola nadstavbovej časti Niké ligy so Slovanom Bratislava.
0:1 (0:1)
Nadstavba, 17:30
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo (69. Mojžiš), Gabriel – Luterán (69. Šefčík), Zsigmund (81. Domonkos), Lavrinčík, Selecký – Hladík (58. Gerec), Chrien, Tučný (46. Boďa)

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Pauschek (90.+3 Marušin), Kankava, Savvidis, Vojtko (74. Lichý) – Marcelli (74. Blackman), Kucka, Zmrhal (90. Božík)

Gól: 45.+1 Marcelli

Žlté karty: 29. Malý, 67. Selecký – 78. Savvidis

Rozhodovali: Dzivjak – Hancko, Vitko

Diváci: 2387

V 4. minúte Pauschek našiel centrom z pravej strany Vojtka, ktorého hlavičku chytil Frühwald. Po deviatich minútach si domáci gólman pripísal ďalší úspešný zákrok, keď zneškodnil Kuckovu strelu. V 26. minúte Chrien vystrelil zblízka, no jeho zakončenie vyrazil Borjan. O štyri minúty Kankava minul vzdialenejšiu žrď. V 37. minúte si Luterán nabehol na Seleckého center, lenže z prvej vystrelil nad brvno. Po piatich minútach Kuckov pokus z väčšej vzdialenosti chytil Frühwald. V nadstavenom čase Pauschek poslal presnú prihrávku na vzdialenejšiu žrď, kde loptu dokopol do siete Marcelli – 0:1.

Keďže do hľadiska si našlo cestu viac ako 2 000 divákov, predstavitelia klubu MFK Ružomberok cez polčasovú prestávku prevzali šek pre ružomberskú mládež z Fondu pre budúcnosť športu od Niké v hodnote 2 000 €.

Do druhého polčasu vstúpili domáci s odhodlaním vyrovnať a veľmi blízko k tomu boli v 50. minúte, kedy najskôr po rohovom kope Seleckého nebezpečne hlavičkoval Boďa a brankár hostí vyrazil loptu na ďalší rohový kop, po ktorom Malý minul vzdialenejší horný roh. O štyri minúty Vojtko vysunul Zmrhala a útočník hostí rozvlnil bočnú sieť. V 60. minúte Selecký opäť našiel centrom z rohového kopu Boďu, lenže aj tentokrát jeho hlavičku vyrazil Borjan. O dvadsaťtri minút Blackman vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V nadstavenom čase ešte pohrozili hlavičkami Boďa aj tiesnený Selecký. Ich zakončenia si však nenašli cestu medzi žrde a tak Ruža na úvod nadstavbovej časti prehrala so Slovanom Bratislava 0:1. Náš fanklub Concordia 1906 si zaslúži pochvalu za výborné fandenie aj za nepriaznivého stavu.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Myslím, že tréner to zhrnul dobre. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase nás Slovan veľmi nepúšťal do postupného útoku. Boli na nás dobre pripravení. Nešla nám prípravná fáza, nepúšťali nás do nej. Museli sme sa viac spoliehať na rýchlejší prechod dlhými loptami alebo cez strany. Boli veľmi pozorní a dôrazní vzadu. Zlomil to gól na konci prvého polčasu. Bola to pre nás obrovská škoda, pretože v druhom polčase sme mali viac variant na prestriedanie, zmenu tempa a spôsobu hry, čo sa aj ukázalo. V druhom polčase Slovan viac spadol do bloku. Mali sme viac priestoru na prípravnú fázu. Myslím si, že s tým priestorom sme sa mohli lepšie vysporiadať. Rýchlejšie sa dostať do finálnej tretiny, keď boli vždy tak postavení. V tom sme dnes boli trošku pomalší. Pri tom, aký súper proti nám stál to nebolo zlé. Slovan dal gól, mal nejaké príležitosti. My sme sa až v druhom polčase dostali do nejakého tlaku, ale vytvorili sme si málo príležitostí na to, aby sme skórovali a zápas sme nezvládli.“

Vladimír Weiss (tréner Slovana Bratislava): „Som spokojný s prístupom hráčov aj s výkonom, pretože sme vedeli, že v Ružomberku je ťažký zápas, že mali výbornú formu. Ondro veľmi pomohol tomu tímu organizáciou hry. Majú veľmi vysokých, silových hráčov, z čoho ťažili každé to víťazstvo, ktoré predchádzalo boju o prvú šestku. My sme sa na to pripravili, pretože som vedel, bol som presvedčený, že budeme hrať dobre v tom, že budeme veľa behať. To sa potvrdilo. Bol to súbojový zápas. Chýbalo nám šesť ofenzívnych hráčov, ale či Marcelli, či Kucka v strede útoku, či Jardo Zmrhal, boli sme nebezpeční. Mali sme zopár šancí. Aj keď to nebol zápas o vyložených šanciach. Ružomberok mal jednu čistú tutovku, pri ktorej nás podržal Borjan. My sme mali šance Zmrhalom a Kankavom. Dali sme gól, čo bolo rozhodujúce v tomto zápase. Z môjho pohľadu ako trénera to bol výborný, kompaktný výkon bez dier v zostave. Súperovi sme nedovolili veľa tých centrovaných lôpt, aj keď v závere, kde nám už trošku dochádzali sily, mali tam centre, ale boli sme tam dobre pripravení. V tom stave, v akom sme boli s maródkou, si veľmi vážim toto víťazstvo. Takisto dobrá robota Ružomberka. Ondro dobre pripravil mužstvo, ale myslím si, že sme boli o ten gól lepší.“