Príprava: Bezproblémové víťazstvo nad Lokomotívou Košice + FOTO

V piatok 19. januára 2018, odohral Ružomberok na svojom umelom trávniku prípravný duel s Lokomotívou Košice.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, J. Kudlička, Gešnábel (70. Kojnok) – Mário Almaský (31. Matula), Čapek, Gal Andrezly

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Tóth, Kuľha, Pavúk, Hirjak – Hovančík, Ilinjo – Zajac, Terpaj, Grohoľ – Jano
Náhradníci: Fabini – Dický, Kolek, Človečko, Gall, Martoňák, Ristovski

Góly: 4. Mário Almaský, 16. J. Kudlička, 67. Gešnábel

Žlté karty: 15. Hovančík, 18. Pavúk

Rozhodovali: Horváth - Rojček, Vrtich

Diváci: 255

Liptáci mali aktívny vstup do stretnutia a už v 2. minúte pálil na bránu Čapek, no Bréda vyrazil jeho pokus na roh. Po dvoch minútach našiel Gal Andrezly centrom z ľavej strany Mária Almaského, ktorý hlavou otvoril skóre – 1:0. V 16. minúte sa Ružomberčania tešili opäť, keď Kudlička šikovne zakončil z hranice veľkého vápna – 2:0. Po desiatich minútach zahrával domáci celok priamy kop, na center si nabehol Ján Maslo a jeho hlavičku smerujúcu do siete pohotovo zblokoval Hovančík. V 28. minúte predviedli Liptáci sympatickú biliardovú akciu, ktorej chýbal len gól. Čapek vysunul Gešnábela, ten v šestnástke nahral Gal Andrezlymu, lenže jeho strelu vyrazil košický gólman. Bréda sa zaskvel aj päť minút pred koncom úvodného dejstva, kedy Gešnábel dobehol dlhý pas, prihral dozadu na Matulu a ten okamžite vypálil do horného rohu, no brankár hostí vyrazil nebezpečný pokus.

V 55. minúte Gall našiel centrom z pravého krídla Grohoľa a ten tesne minul spojnicu ružomberskej brány. Po dvanástich minútach Čapek našiel prihrávkou Gešnábela, ktorý z hranice veľkého vápna namieril presne k žrdi – 3:0. Už po minúte mohol zvýšiť domáci náskok Gal Andrezly, lenže zo sľubnej pozície tesne minul. V 87. minúte získal Ružomberok priamy kop. Ján Maslo zvolil priamu strelu a lopta zapadla tesne vedľa žrde. Na výsledku sa tak už nič nezmenilo a Ruža zvíťazila 3:0.