3.2.2016

Príprava: Diváci videli šesť gólov, štyri zaznamenali Liptáci

V stredu 3. februára 2016 odohrali naši hráči vo Vyškove prípravný zápas s aktuálne prvým tímom druhej najvyššej českej súťaže 1. SC Znojmo FK.
2:4 (0:2)
Vyškov
1. SC Znojmo FK vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Tofiloski (46. Hajdúch) – P. Maslo, J. Maslo (46. Kružliak), Rosa, Boszorád (60. Daghbashyan) – Sapara (60. Ďubek), Nagy – Zošák (60. Kotora, 70. Boszorád), Faško (46. Kučera), Gal Andrezly (60. Gerát) – Lačný (46. A. Lovás)

Góly: 70. Žondra, 83. Šamánek (z 11m) - 14. Sapara, 22. Lačný, 54. Zošák, 81. Gerát

V 14. minúte otvoril skóre stretnutia Marek Sapara – 0:1. O šesť minút neskôr už Liptáci vyhrávali rozdielom dvoch gólov, keď sa presadil aj Miloš Lačný, ktorému adresoval finálnu prihrávku aktívny Marek Sapara. Výsledok mohli ešte do konca polčasu prikrášliť Miloš Lačný a Michal Faško, ale svoje šance nepremenili.

V 54. minúte adresoval Marek Sapara ďalšiu zo svojich presných prihrávok, tentokrát našiel Štefana Zošáka a ten zvýšil ružomberský náskok na rozdiel troch gólov. Po šestnástich minútach domáci Libor Žondra znížil vedenie hostí na 1:3. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času získal súper pokutový kop, ale Liptákov podržal Ľuboš Hajdúch.  V 81. minúte Tomáš Gerát zužitkoval prihrávku Adama Kučeru – 1:4. O dve minúty neskôr zahrávali domáci hráči druhú jedenástku, ktorú na dvakrát premenil Rostislav Šamánek – 2:4.

Tento výsledok platil aj po záverečnom hvizde a Ruža pred odchodom do Turecka zvíťazila 4:2.