V utorok 26. januára 2016 odohral Ružomberok prípravný zápas s Duklou Praha.
Vlašim
FK Dukla Praha vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (60. Daghbashyan) – Gerát (60. Sapara), Nagy – Zošák (60. Ferenčík), Ďubek (60. Boszorád, 73. Kudlička), Gal Andrezly (70. Kotora) – A. Lovás (46. Lačný)

Góly: 12. a 17. Vašíček, 37. Tetour - 75. Sapara

V 12. minúte poslal Václav Vašíček do vedenia účastníka najvyššej českej súťaže – 1:0. O päť minút neskôr zvýšil ten istý hráč náskok Dukly na 2:0. V 37. minúte sa gólovo presadil aj Daniel Tetour a pražský tím vyhrával 3:0.

Po hodine hry prišiel na trávnik Marek Sapara, ktorý nastúpil po zranení z minuloročnej jari do svojho prvého prípravného zápasu. Po pätnástich minútach na hracej ploche sa zapísal aj do streleckej listiny, keď svojím gólom uzavrel stav stretnutia na 3:1.

Ruža zaznamenala po dvoch víťazstvách a remíze prvú prehru v prebiehajúcej príprave. Ďalší zápas čaká na Liptákov vo štvrtok 28. januára 2016 o 14:00, keď si vo Vlašime zmerajú svoje sily s domácim tímom FC Graffin Vlašim.