Príprava: Ruža v generálke vyhrala nad Třincom + FOTO

V piatok 5. júla 2019 odohral Ružomberok domácu generálku na Európsku ligu s českým klubom FK Fotbal Třinec.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma (65. Kojnok), J. Maslo, Jonec (83. Mário Mrva), Mojžiš (75. Madleňák) – Takáč (83. J. Kudlička), Qose (79. Zsigmund) – Kostadinov (79. Ďungel), Hašek (46. Brenkus), Gal Andrezly (83. R. Kružliak) – Gerec (65. Novotný)

FK Fotbal Třinec: Adamuška - Kušnír, Machalík, Vanček, Janoščin, Kubala, Bedecs, Hlúpik, Hapal, Omasta, Wojnar
Náhradníci: Chmiel - Samiec, Nieslanik, Šula, Hani, Schwendt, Gáč

Gól: 76. Novotný

Rozhodovali: Nemček - Súkeníková, Bútora

Diváci: 615

V 9. minúte sa dostávali do šance Gerec s Gal Andrezlym, no pred nimi úspešne zasiahol Adamuška. O tri minúty neskôr sa Hašek rútil na bránu a jeho strelu vyrazil brankár na roh. Ten istý hráč to skúšal aj v 19. minúte, no spoza veľkého vápna namieril nad brvno. Po štyroch minútach zahrávali Ružomberčania rohový kop, po ktorom brankár neudržal loptu, lenže súperova obrana pohotovo zasiahla pred dorážajúcim Qosem. V 31. minúte to skúsil z uhla Kostadinov a jeho zakončenie vyrazil spod brvna Adamuška. Po minúte dali o sebe vedieť aj hostia, keď Krajčírik chytil Michalíkov pokus. V 38. minúte získal Třinec priamy kop, po ktorom hlavičkoval Wojnar a jeho zakončenie zachytil domáci gólman. O dve minúty neskôr aktívny Hašek z hranice šestnástky peknou strelou tesne minul horný roh súperovej brány.

Aj do druhého dejstva mali aktívnejší vstup Liptáci, lenže súper ich nepúšťal do výraznejšej gólovej šance. Naopak, v 58. minúte vypálil spoza veľkého vápna tesne nad brvno hráč hostí Vanček. Po štyroch minútach zahrávali domáci priamy kop. Brenkus sa rozhodol pre priamu strelu na bránu a len tesne minul horný roh. Ten istý hráč v 70. minúte po peknej akcii tvrdou strelou z hranice pokutového územia rozozvučal brvno. Po šiestich minútach vybojovali Liptáci roh, po ktorom Novotný upratal loptu do siete – 1:0. Ruža bola aj naďalej aktívna a v poslednom prípravnom stretnutí si na svoje konto pripísala výhru 1:0.