10.7.2015

Príprava: Ruža zvíťazila nad TS Podbeskidzie

V piatok 10. júla 2015 odohral Ružomberok v Dankowiciach prípravný zápas s TS Podbeskidzie Bielsko-Biala.
1:2 (1:1)
Príprava, 13:00
TS Podbeskidzie SA vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: 1. polčas: Macík – Kružliak, J. Maslo, Rosa, P. Maslo – Gerát (10. Faško), Nagy, Lupták, Zošák – Jakubko, Masaryk
2. polčas: Šavol – Kružliak, J. Maslo, Daghbashyan, P. Maslo, Ondrek – Nagy, Vavrík, Ferenčík, Cheptine – A. Lovás

TS Podbeskidzie – MFK Ružomberok 1:2 (1:1)

Góly: 10. Demjan – 40. J. Maslo, 74. Cheptine

Skóre stretnutia otvoril v 10. minúte domáci Robert Demjan a účastník poľskej najvyššej súťaže vyhrával 1:0. Tento stav platil nasledujúcich tridsať minút a po nich sa presadil ružomberský obranca Ján Maslo, ktorý vyrovnal na 1:1. O konečnom výsledku rozhodol v 74. minúte moldavský futbalista Anatol Cheptine a Ružomberok zvíťazil 2:1.

Do stretnutia zasiahli obaja brankári, Matúš Macík aj Matej Šavol. Ďalšieho ružomberského gólmana , Štefana Seneckého, na čas vyradilo nepríjemné zranenie, ktoré utrpel v zápase s Cracoviou Krakov, kedy sa jeho stret s hráčom súpera skončil nalomenou stehennou kosťou