16.6.2016

Príprava: Ružomberok podľahol Převýšovu

Ruža odohrala v Chlumci nad Cidlinou svoj druhý prípravný zápas s českým tímom SK Převýšov.
3:0 (2:0)
Chlumec nad Cidlinou
SK Převýšov vs MFK Ružomberok

SK Převýšov: (základná zostava): Petr – Černý, Zezula, Vyšehrad, T. Labík, Doležal, Veselka, Sedláček, Špidlen, Bastin, Urbanec

MFK Ružomberok: (prvý polčas): Hrubeš – Čurma, D. Kružliak, Menich, Kupec – Gerát, Faško – Veselý, M. Lovás, Fuják – Gerec
(druhý polčas): Hrubeš - P. Maslo, Čurma, D. Kružliak, Menich, Nagy, Ferenčík, Ďubek, Gal Andrezly, A. Lovás, Lačný

Góly: 21., 23. a 76. Urbanec (druhý z 11m)

Žlté karty: 57. Vyšehrad - 37. Faško

Rozhodovali: Drábek - Vodrážka, Starý

Diváci: 150

Lepší vstup do stretnutia, v ktorom sa v ružomberskom drese predstavili viacerí skúšaní hráči, mali domáci futbalisti. Ich snaha bola v 21. minúte korunovaná gólom Urbanca na 1:0 a o dve minúty neskôr ten istý hráč premenil pokutový kop – 2:0. Ruža následne prevzala iniciatívu. Gerecova hlavička si však cestu do siete nenašla a strelu Mateja Lovása vyrazil Petr.

Pred druhým dejstvom nastalo v tíme sedem zmien, lenže úvodné šance patrili domácemu celku. Najskôr obranca zblokoval strelu Urbanca na roh a po ňom sa dostával do zaujímavej pozície Jarkovský. Potom už prišli na rad príležitosti tímu spod Čebraťa. Ďubekova strela skončila na žrdi, Lačného hlavičku nepustil do siete obranca a Nagy druhýkrát v stretnutí rozozvučal žrď. V 76. minúte sa na druhej strane znova presadil aktívny Urbanec a pripísal si hattrick – 3:0. Do konca stretnutia sa hra odohrávala prevažne na útočnej polovici, ale tímu spod Čebraťa sa už nepodarilo znížiť skóre.