24.1.2017

Príprava: Ružomberok podľahol Sparte Praha

V druhom prípravnom stretnutí počas sústredenia v Česku si Ružomberčania zmerali svoje sily so Spartou Praha.
5:0 (2:0)
Meteor Praha
AC Sparta Praha vs MFK Ružomberok

AC Sparta Praha: Koubek - Sáček, Mazuch, Holek, Hybš - Konaté, Mareček, Čermák, Néstor - Dočkal - Juliš
Náhradníci: Karavaev, Vatajelu, M. Kadlec, Ch. Frýdek, Mustedanagič, Dudl, Havelka, Budinský

MFK Ružomberok: Hajdúch – Kubena, J. Maslo, Teixeira – Faško (46. Ďubek), D. Kružliak, E. Daniel (57. P. Maslo), Grohoľ (46. Takáč), Gal Andrezly, A. Lovás – Mareš (61. Lačný)

Góly: 26. Dočkal (z 11m), 38. Juliš, 51. Konaté, 63. Karavaev, 66. Čermák

Pražský celok prvýkrát pohrozil v 9. minúte, kedy črtajúcu sa príležitosť vyriešil Hajdúch. O tri minúty neskôr mali veľkú šancu hostia. Faško zahrával priamy kop, našiel Teixeiru a ten hlavičkoval do brvna. V 22. minúte bol znova v permanencii Hajdúch, keď po rohovom kope zneškodnil Holekovu strelu a o dve minúty vyrážal Julišov pokus na roh. V 26. minúte zahrával český tím pokutový kop, ktorý premenil Dočkal – 1:0. O sedemnásť minút neskôr sa presadil Juliš a Sparta vyhrávala 2:0.

V 51. minúte presne namieril spoza veľkého vápna Konaté – 3:0. Po dvanástich minútach sa ďalekonosnou strelou presadil aj Karavaev a zvýšil náskok domáceho celku na 4:0. V 66. minúte skóroval Čermák a uzavrel skóre na konečných 5:0. Hostia sa následne ešte snažili skorigovať výsledok, ale domáci gólman si v 72. minúte poradil s Ďubekovou strelou z priameho kopu a hlavička Ružomberčanov o šesť minút neskôr neohrozila pražskú svätyňu. V 81. minúte mohli domáci zvýšiť svoj náskok, keď vybojovali druhý pokutový kop v stretnutí, lenže Kadlec mieril nad brvno.