30.6.2015

Príprava: Ružomberok podľahol majstrovi Slovinska

Vo svojom poslednom prípravnom zápase počas sústredenia v Rakúsku si Ružomberok zmeral svoje sily s úradujúcim majstrom slovinskej najvyššej súťaže, NK Maribor.
2:0 (0:0)
Príprava, 17:00
NK Maribor vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Macík - Boszorád (46. P. Maslo), J. Maslo, Kružliak, Rosa - Gerát (80. Ferenčík), Nagy - Cheptine (46. A. Lovás), Zošák (66. Faško), Lupták (75. Vavrík) - Masaryk

Góly: 79. Tavares, 85. Mendy

Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali domáci hráči v 22. minúte, kedy Ibraimi namieril z priameho kopu k žrdi a Macík vyrazil loptu na roh. O deväť minút neskôr zahrávali priamy kop aj Liptáci no Maslovu tvrdú strelu zastavil múr. V 38. minúte sa prezentoval nebezpečnou hlavičkou Kružliak, lenže postranný rozhodca signalizoval postavenie mimo hry. Aj posledná šanca polčasu prišla po štandardnej situácii, keď po priamom kope domáci hráč zblízka namieril tesne vedľa brány.

Tesne vedľa ružomberskej svätyne smerovala aj strela Ibraimiho z 53. minúty. V ďalšom priebehu mali loptu častejšie na kopačkách hráči slovinského tímu a Liptáci sa pokúšali o protiútoky. Jeden z nich ťahal v 75. minúte Masaryk, lenže v poslednej chvíli ho zastavil vracajúci sa obranca a Ruža sa musela uspokojiť s rohovým kopom. V 78. minúte po centri z ľavej strany ihriska otvoril skóre stretnutia domáci Tavares - 1:0. Na gól sa snažil z priameho kopu odpovedať Faško, ale jeho strelu vyrazil brankár. V 85. minúte sa dostal Mendy do úniku, zakončil ho strelou k žrdi a zvýšil vedenie slovinského majstra na 2:0. Na tomto výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo.