28.1.2016

Príprava: Ružomberok prehral s FC Graffin Vlašim

Vo štvrtok 28. januára 2016 odohrali Liptáci zápas s domácim tímom FC Graffin Vlašim.
1:0 (0:0)
Vlašim
FC Graffin Vlašim vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Hajdúch (46. Šavol) – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (46. Daghbashyan) – Gerát (60. Nagy), Ďubek – Boszorád (46. Gal Andrezly), Sapara (46. Zošák), Kučera (60. Kotora) - Lačný (60. A. Lovás)

V prvom polčase čelil gólman českého tímu dvom nebezpečným strelám Lačného, no ani jednu z nich nepustil za svoj chrbát. Účastník českej FNL mal najväčšiu šancu v 12. minúte, ale domáci hráči ju gólovo nezužitkovali.

V 70. minúte sa po rohovom kope Vondru ujali domáci vedenia 1:0. Na gól sa okamžite snažil odpovedať Nagy, lenže jeho nebezpečnú hlavičku zneškodnil brankár a v 75. minúte si nenašla cestu do siete ani Ďubekova strela. V posledných minútach si domáci hráči postrážili vedenie a Ruža prehrala v prípravnom stretnutí 0:1.