23.6.2016

Príprava: Ružomberok prehral v Debrecíne

Ružomberok odohral v Debrecíne svoj tretí prípravný zápas, v ktorom si zmeral sily s tamojším tímom Debrecín VSC.
2:1 (1:1)
Nagyerdei Stadion
Príprava
Debrecín VSC vs MFK Ružomberok

Debrecín VSC: Radosevic (46. Verpecz) - Jovanovic, Brkovics (80. Kinyik), N. Mészáros (46. Szatmári), Ferenczi - K. Mészáros (65. Szekulics), J. Varga (80. Ludánszki), Szakály (70. Jovanovic), Tisza (66. Bereczki) - Holman (46. Djelmic) - Castillion (46. Kulcsár)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Hovorka (40. Kupec) – Nagy, Ďubek (75. Gerec), Faško (60. Ferenčík) – Gal Andrezly (85. M. Lovás), Lačný, A. Lovás (80. Macek)

Góly: 9. Castillion, 62. K. Mészáros – 35. Lačný

Diváci: 700

V základnej zostave tímu spod Čebraťa nastúpil aj skúšaný devätnásťročný obranca Petr Hovorka zo Sparty Praha. Liptáci si vypracovali prvú šancu v tretej minúte, lenže Michal Faško namieril nad bránu. V 9. minúte udreli domáci, keď otvoril skóre Geoffrey Castillion – 1:0. O dvadsaťšesť minút neskôr si Miloš Lačný nabehol na center smerujúci k bližšej žrdi a hlavou vyrovnal na 1:1.

V 62. minúte druhého polčasu išli znova do vedenia domáci hráči. Ich gól zaznamenal slovenský futbalista v službách tretieho tímu maďarskej najvyššej súťaže z minulej sezóny, Karol Mészáros – 2:1. Tento výsledok zostal v platnosti aj po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu.