26.6.2019

Príprava: Tesná prehra s Jagielloniou Bialystok

V stredu 26. júna 2019 odohral Ružomberok na sústredení v Poľsku prípravný zápas s účastníkom tamojšej najvyššej súťaže Jagielloniou Bialystok.
2:1 (1:0)
Konin
Jagiellonia Bialystok SSA vs MFK Ružomberok

Jagiellonia Bialystok SSA: Santini - Kadlec, Arsenić, Mitrović, Guilherme - Poletanović, Romanczuk - Camara, Struski, Imaz - Klimala
Druhý polčas: Węglarz - Gierach, Ozga, Kwiecień, Bodvarsson - Nawrocki, Pospíšil - Wójcicki, Mystkowski, Łapiński - Bida

MFK Ružomberok: Krajčírik – Jonec (80. Mário Mrva), J. Maslo, Čurma (64. Kojnok), Mojžiš (46. Madleňák), Gal Andrezly (80. M. Bobček), Takáč (80. Qose), Zsigmund, Hašek (64. Brenkus), Kostadinov (80. Regáli), Novotný (64. R. Kružliak)

Góly: 34. Klimala, 80. Wójcicki - 66. Kostadinov

Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali v 8. minúte Liptáci, keď súperov brankár zneškodnil strelu Gal Andrezlyho. Postupom času o sebe čoraz viac začínal dávať vedieť súper. Po štvrťhodine hry Guilherme preveril Krajčírika, o dve minúty neskôr Camara rozvlnil bočnú sieť a v 26. minúte ružomberská defenzíva zneškodnila Klimalovu šancu. Klimala sa napokon dočkal gólu o osem minút neskôr, kedy otvoril skóre – 1:0.

Ružomberčania sa v druhom dejstve snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 66. minúte zásluhou Kostadinova 1:1. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby však Wójcicki prinavrátil vedenie na stranu domáceho celku – 2:1. Po tomto momente sa Ruža zahryzla do svojho súpera. Strelu Mareka Bobčeka vyrazil brankár a Regáli s Qosem mierili tesne vedľa. Na druhej strane v závere Krajčírik zneškodnil Pospíšilovu strelu.

Stretnutie sa skončilo tesnou prehrou Ružomberka 1:2. Naši hráči majú naplánovaný najbližší zápas v piatok o 15:30, kedy ich druhým súperom na sústredení v Poľsku bude Slask Vroclav.