18.1.2022

Príprava: Víťazstvo nad Bardejovom zariadili štyria rôzni strelci + FOTO, VIDEO

V utorok 18. januára 2022 odohral Ružomberok tretí domáci duel v aktuálnom priebehu zimnej prípravy s Bardejovom.
4:2 (2:1)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs Partizán Bardejov

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Maslo, Luka, Ďungel – Lichý, Kochan – Matej, Šefčík, Regáli – Bobček

2. polčas: Frühwald – Madleňák, Mojžiš, Krištof, Úradník – Luterán, Múdry – Macejko, Domonkos, Gerec – Boďa

Partizán Bardejov: Fojtíček – Horvath, Župa, Cmiljanović, Petko, Keresteš, Manik, Ristovski, Lukáč, Salisu, Kafrík

Náhradníci: Biuk – Mahenica, Jurčišin, Ikedy, Wereew, Stachura

Góly: 11. Šefčík, 45. Maslo, 76. Boďa, 82. Macejko – 16. Maslo vl., 64. Ristovski

Rozhodovali: Burger – Súkeníková, Matej

Prvú streleckú príležitosť mali v 10. minúte domáci hráči, lenže Regáliho zakončenie chytil Fojtíček. O minútu neskôr otvoril skóre Šefčík – 1:0. Tento stav však nebol dlho v platnosti, pretože v 16. minúte si nešťastne vrazil loptu do vlastnej brány Maslo – 1:1. Vzápätí sa snažil Regáli o návrat vedenia na ružomberskú stranu, lenže jeho prudkú strelu k žrdi zneškodnil Fojtíček. V 33. minúte sa po nebezpečnom centri dostával k lopte Lukáč, ktorý si nabehol pred bránu, no strela mu nevyšla podľa jeho predstáv a Ťapaj s ňou nemal problém. Po chvíli na opačnej strane Lichý neprekvapil pripraveného brankára hostí. V závere úvodného dejstva Maslo skóroval hlavou po rohovom kope – 2:1.

Cez polčasovú prestávku došlo k hromadnému striedaniu a Liptáci vymenili všetkých jedenástich hráčov. V 56. minúte Madleňák tvrdo vypálil spoza šestnástky, no tomuto pokusu chýbalo viac presnosti. O osem minút neskôr na opačnej strane vystrelil Ristovski k žrdi a vyrovnal na 2:2. V 70. minúte sa ocitol v nádejnej pozícii Stachura, ale Frühwald vyrazil jeho strelu. Po troch minútach Luterán vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. V 76. minúte zahrával Domonkos rohový kop a Boďa strelou z prvej vrátil Ružu do vedenia – 3:2. Následne sa dvakrát po sebe vyznamenal v bráne hostí Biuk, keď chytil Múdreho strelu a aj prudké Boďove zakončenie. Bardejovčania mali šancu na vyrovnanie v 80. minúte, lenže ich strela letela tesne vedľa. Po dvoch minútach Gerec nezištne prihral pred bránu Macejkovi, ktorý uzavrel skóre na konečných 4:2 pre Ružomberok.

Ďalší prípravný duel čaká mužstvo spod Čebraťa už v piatok 21. januára 2022 o 13:00, kedy si na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna zmeria sily s poľským tímom TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na základe aktuálne platných protipandemických opatrení, ktoré musíme dodržiavať, môže prísť na štadión v režime OP (očkovaní, prekonaní) 150 divákov (25% kapacity tribún pri UT). Počas celého pobytu na štadióne je potrebné mať horné dýchacie cesty prekryté respirátorom. Otvorený bude len vstup č. I z Hrabovskej cesty (pri Katolíckej univerzite).