V 29. kole Fortuna ligy odohral Ružomberok domáci zápas s Michalovcami.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy (78. Takáč), Ďubek (67. Gerát) – E. Daniel (74. Lačný), Faško, Gal Andrezly – Mareš

MFK Zemplín Michalovce: Macej – Kolesár, Kavka (32. Regáli), Sipľak. Koscelník – Serečin, Grič, Quese, Dimitriadis, Žofčák (46. Vajs) – Kushta (75. Bragin)

Góly: 32. a 54. Mareš, 37. Ďubek - 81. Serečin

Žlté karty: bez kariet

Rozhodovali: Michlian – Bobko, Súkeníková

Diváci: 1223

Prebiehala 14. minúta, keď vystrelil spoza veľkého vápna Koscelník a namieril tesne nad brvno. O štyri minúty neskôr to skúšal Serečin a jeho pokus zneškodnil Macík. V 21. minúte Gal Andrezly vysunul Faška, no ten sám pred brankárom namieril len do Maceja. Po piatich minútach ponúkol Gal Andrezly ďalšiu zaujímavú prihrávku Marešovi a jeho strela spoza pokutového územia sa obtrela o brvno. V 32. minúte poslal Peter Maslo prihrávku pred bránu, kde sa najlepšie zorientoval Mareš a otvoril skóre – 1:0. Po piatich minútach bol tesne pred vniknutím do šestnástky faulovaný Daniel. Nasledoval tak priamy kop z výhodnej pozície. Ďubek si pri jeho zahrávaní vymenil loptu s Faškom a následná strela, ktorá bola ešte v múre nadvihnutá Kružliakom, skončila od brvna v sieti – 2:0.

V 50. minúte vystrelil spoza šestnástky Nagy a len tesne minul bránu. O štyri minúty neskôr predviedli Ružomberčania peknú akciu, na konci ktorej si Mareš vymenil loptu s Danielom a strelou z vnútra pokutového územia zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí – 3:0. Už po dvoch minútach sa snažil vrátiť hostí do zápasu Regáli, no na strelu k bližšej žrdi si dal Macík pozor. Po hodine hry najskôr z väčšej vzdialenosti minul bránu Koscelník a dve minúty po ňom mieril v sľubnej pozícii mimo troch žrdí Kushta. V 81. minúte sa v ružomberskej šestnástke najlepšie zorientoval Serečin a dopravil loptu do siete – 3:1. Hostia sa následne snažili ešte viac zdramatizovať záver duelu, ale skóre sa už nemenilo a Ruža si pripísala na svoje konto tri body.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Michalovce sú nepríjemný súper, majú daktorých šikovných futbalistov, ktorí si rozumejú s loptou. Boli sme pripravení na to, že loptu nedávajú zadarmo. Napriek tomu si myslím, že zápas sme mali v našej réžii a gólmi sme to potvrdili. Do stavu 3:0 to bolo absolútne pod kontrolou s tým, že po tom treťom góle paradoxne prišla zbytočná ustráchanosť alebo zbytočné ľahké straty a nebol kľud na kopačkách. Postrácali sme ľahké lopty a tým pádom sa súper dostal do hry a ohrozoval našu bránu, ale myslím, že víťazstvo, aj vzhľadom k tomu, že sme dali tri góly, je zaslúžené.“

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): „Na poslednú chvíľu nám vypadli dvaja hráči v zostave, takže sme to museli meniť. Cez to všetko sme sem chceli prísť odohrať dobrý zápas a škoda toho prvého inkasovaného gólu, keď nám Kavka chýbal v zostave a trošku nám tam nastalo nedorozumenie. Hneď na to sme dostali druhý gól. To nás trochu položilo. V druhom polčase sme si povedali, že to skúsime ešte trošku zdramatizovať a keby sme dali gól, tak možno by sme ten zápas ešte zdramatizovali. Urobili sme ľahkú chybu pred tretím gólom a súper vie tieto situácie využiť. Má dobrých brejkových hráčov a dokáže z toho dať gól. To sa aj potvrdilo, ale ku cti nám slúži to, že po góle, ktorý sme dali na 3:1, sme ešte súpera pritlačili a mali sme tam ešte tri príležitosti na strelenie gólu. Chlapci sa presvedčili, že musia makať a odohrať ešte veľa takýchto zápasov, aby nabrali skúsenosti, ale keď tam bude takéto sebavedomie, ako tých posledných dvadsať minút, tak môžeme hrať aj s takýmito súpermi, lebo takéto zápasy sú pre nás škola a chlapci sa z týchto zápasov posúvajú ďalej. Súper dal tri góly, takže vyhral.“