18.8.2017

Ruža rozkvitla na Horehroní

V piatom kole Fortuna ligy, cestoval Ružomberok do Podbrezovej, ktorá mala na konte, rovnako ako Liptáci, štyri body.
1:3 (0:1)
Zelpo Arena, Podbrezová
5. kolo, 18:30
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný (C), Djordjevič – Kupčík, Migaľa (46. Leško) – Viazanko, Kuzma, Válovčan (60. Mikuš) – Rendla

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (66. Menich), J. Maslo, D. Kružliak (C) - Daniel, Kochan, Qose, Kostadinov (72. Takáč), Gal Andrezly – Gerec (85. Kunca), Haskić

Góly: 78. Mikuš – 21. Gerec, 57. Gal Andrezly, 81. Takáč

Žlté karty: 22. Djordjević, 58. Krivák – 43. Daniel, 60. P. Maslo, 70. Kochan, 86. Kunca

Červená karta: 62. Krivák (po druhej žltej)

Rozhodovali: Očenáš – Mókoš, Vorel

Diváci: 1695

Ružomberčania vstúpili do stretnutia aktívne a už krátko po úvodnom hvizde to skúšal spoza veľkého vápna Qose, no jeho strela bola zblokovaná domácim obrancom. V 12. minúte Daniel potiahol útok po pravom krídle a poslal center do šestnástky, kde pri vzdialenejšej žrdi, pred odkrytou časťou brány, tesne minul loptu Gal Andrezly. O sedem minút neskôr strieľal spoza šestnástky Kuzma, ale lopta mu dobre nesadla na nohu a namieril nepresne. Krátko na to Ruža zahrávala dva rohové kopy v rade a po druhom z nich v 21. minúte Haskić priťukol loptu Gerecovi, ktorý otvoril skóre – 0:1. O osem minút Kochan vystrelil spoza veľkého vápna tesne vedľa horného rohu podbrezovskej svätyne. V 32. minúte ho na opačnej strane napodobnil Viazanko a jeho zakončenie len tak tak minulo brvno. Po štyroch minútach Daniel hľadal Haskića a ten zblízka hlavičkoval tesne vedľa. Krátko na to dostal Gerec nezištnú prihrávku pred bránu od Gal Andrezlyho, no v sklze tesne minul priestor medzi žrďami. Aj v ďalšom priebehu úvodného dejstva mali herne navrch hostia a do veľkého vápna tímu z Horehronia poslali niekoľko nebezpečných centrov, no druhý presný zásah nepridali.

V 54. minúte sa Daniel preštrikoval k strele z ťažkého uhla, ale trafil len Kuciaka. Po troch minútach vyskúšal podobnú strelu z opačnej strany Gal Andrezly a domáci gólman chytil loptu až za bránkovou čiarou – 0:2. Následne videl v rozmedzí štyroch minút dve žlté karty Krivák a Podbrezová musela dohrávať v početnej nevýhode. Napriek tomu si v 64. minúte vypracovali šancu, ale Kostelného ďalekonosný pokus smerujúci k žrdi Macík nepustil za svoj chrbát. Po jedenástich minútach to skúsil zďaleka aj Rendla, lenže namieril tesne nad. Krátko na to vystrelil spoza šestnástky Kuzma. Tento pokus ešte jemne usmernil Leško, no lopta nesmerovala medzi tri žrde. V 78. minúte v ružomberskom veľkom vápne dobre vyskočil na center Mikuš a hlavou znížil na 1:2. Už po troch minútach vletel do šance striedajúci Takáč a pekne umiestnenou strelou rozvlnil sieť – 1:3. V 85. minúte Gerec posunul loptu Haskićovi a jeho zakončenie zblokoval Kostelný na rohový kop.

V závere sa už na výsledku nič nezmenilo a Ruža si po víťazstve 3:1 odniesla z Horehronia tri body. Pochvalu si zaslúži aj náš fanklub Concordia 1906, ktorý počas celého stretnutia hnal futbalistov za víťazstvom.

Karol Praženica (tréner Podbrezovej): „Ťažko sa mi hodnotí po takej krutej prehre. Chceli sme lepšie reagovať na rozostavenie súpera 3-5-2, mali sme najväčší problém v krídelných priestoroch, v odrazených loptách v strede poľa. Súper bol lepší, rýchlejší, spočiatku bola hra relatívne vyrovnaná, gól sme dostali po neskorej reakcii hráča pri odrazenej lopte. Súper bol rýchlejší, hral na jeden, dva dotyky, v druhom polčase sme zmenili niečo v zostave, bohužiaľ, inkasovali sme. Po červenej karte sme boli paradoxne odvážnejší, hrali viac na riziko, no po treťom góle sa už zápas len dohrával."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Bol to náš veľmi solídny výkon, počas celého zápasu suverénny, vytvorili sme si veľa pekných akcií, kombinovali sme, dostávali sa do gólových šancí. Po vylúčení prišlo asi k zľahčeniu prihrávkových situácií, súper skorigoval, no zápas sme rozhodli tretím gólom."