V 18. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Michalovciach.

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen - Perez, Khubutia, Morlacchi, Šimčák - Sedlák - Kunca, Danko, Bayon (57. Mensah), Koscelník - Hamuľak (77. Montero)

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (59. A. Lovás) - Ondrek - Zošák, Ďubek, Boszorád - Jakubko (73. Lačný), Faško (84. Gerát)

Góly: 7. Morlacchi – 41. Boszorád, 50. Jakubko, 68. Faško

Žlté karty: 56. Hamuľák – 37. Ondrek, 43. Lupták, 79. Boszorád

Rozhodovali: Ježík – Ádam, Jankovič

Diváci: 1112

Na zasneženom ihrisku sa v súboji dvoch tímov, ktoré nutne potrebovali bodovať ako prví gólovo presadili domáci hráči, keď Morlacchi na dvakrát prekonal ružomberského gólmana – 0:1. Po piatich minútach mohol skórovať Danko, ale z prvej trafil do brankára hostí. V dvadsiatej minúte malo hlavné slovo osvetlenie na štadióne, ktoré sa vyplo a tak si hráči museli proti svojej vôli na čas od futbalu oddýchnuť. Po návrate na trávnik mali hostia častejšie loptu na svojich kopačkách ako dovtedy, no väčšie šance patrili Michalovciam. Do najväčšej sa dostal Koscelník, lenže v 40. minúte namieril v dobrej pozícii len do ružomberského brankára. V tejto situácii platilo známe pravidlo nedáš-dostaneš, pretože už po minúte Zošák ideálne odcentroval z rohu pokutového územia pred bránu, kde si naskočil Boszorád a hlavou vyrovnal na 1:1.

Liptáci nastúpili do druhého dejstva povzbudení gólom zo záveru polčasu. V 50. minúte Faško po ľavom krídle potiahol loptu do pokutového územia a následne prihral na opačnú stranu, kde sa pred odkrytou časťou brány najlepšie zorientoval Jakubko a popri dobiedzajúcich obrancoch ju dopravil do siete – 1:2. Po obrate sa futbalisti zo Zemplína snažili o vyrovnanie, lenže Koscelník v samostatnom úniku namieril vedľa brány a krátko na to neuspel ani Mensah. Ružomberčania dokázali potrestať nevyužité šance. V 68. minúte odhlavičkoval domáci obranca Zošákov center na hranicu veľkého vápna, kde si nabehol Faško a tvrdou strelou zvýšil náskok svojho tímu – 1:3. V závere sa ešte domáci snažili o kontaktný gól, ale Ruža sa ubránila a v predposlednom jesennom kole si na svoje konto pripísala dôležité tri body.

František Šturma (tréner Michaloviec): ,,Skoro sme dali gól, vytvorili sme si ďalšie tri stopercentné šance, ktoré sme bohužiaľ nedali a povedal by som, že to rozhodlo stretnutie. Pretože keby sa nám podarilo dať len druhý gól, viac by sme sa ukľudnili. Potom prišiel výpadok elektriny a nechápem to, že to opäť vypadlo a samozrejme súper mal v ten moment trošku viac času na rozobranie si svojich situácií, prečo prehrával, čo im pomohlo. Má skúsený tím a do polčasu sa im podarilo vyrovnať na 1:1. A druhý polčas sme im pomohli na oba góly. Pred druhým gólom tam boli hrubé individuálne chyby a pri treťom sme im hlavičkou v šestnástke sami nahrali. Ale hráč, ktorý to urobil, to urobil aj s Myjavou. Neponaučil sa a riešil to rovnakým spôsobom. Súper dal tri góly a vyhral. Futbal sa hrá na góly. Veľmi ma to mrzí, pretože do toho výpadku sme boli lepším a aktívnejším tímom a verím, že do polčasu by sme ešte jeden gól pridali, ale prišiel výpadok a pomohol súperovi, takže gratulujem mu k víťazstvu."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Musím pochváliť celé mužstvo, že dnes vydrelo tri body, ktoré sme potrebovali. Chvalabohu, že odtiaľto odchádzame s tromi bodmi a nik sa nezranil."