3.8.2017

Ruža sa rozlúčila s pohárovou Európou so cťou + FOTO, VIDEO

Vo štvrtok 3. augusta 2017, odohral Ružomberok domácu odvetu tretieho predkola Európskej ligy s favorizovaným anglickým tímom Everton FC. Keďže Liptáci v prvom súboji podľahli svojmu súperovi na jeho pôde 0:1, v odvetnom stretnutí museli doháňať tesnú stratu.
0:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
3. predkolo
MFK Ružomberok vs Everton FC

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Menich (46. Lačný) - Takáč (71. Sapara), Qose, Kochan - Daniel, Haskič (80. Gerec), Gal Andrezly

Everton FC: Pickford - Williams, Keane, Jagielka - Davies, Schneiderlin (81. Barry), Gueye, Baines - Klaassen - Ramírez (69. Calvert-Lewin), Rooney (86. Mirallas)

Góly: 80. Calvert-Lewin

Rozhodovali: Michael Tykgaard - Lars Rix, Lars Hummelgaard (všetci Dánsko)

Diváci: 4752

Ruža vstúpila do zápasu aktívne. V 6. minúte Daniel našiel Takáča a jeho prihrávku odvrátili hostia na roh, po ktorom Takáč odcentroval na bližšiu žrď a Kružliak hlavičkoval nad bránu. O päť minút neskôr posielal Daniel nebezpečnú prihrávku pred bránu, no tam bol pozorný Pickford. Po štvrťhodine hry sa o slovo prihlásili aj hostia. Keď Rooney vystrelil spoza veľkého vápna a jeho pokus zblokoval obranca a krátko na to sa známy anglický útočník znova snažil prekonať Macíka, lenže lob z hranice pokutového územia minul bránu. V 31. minúte sa dostával do šance Ramírez, no Ján Maslo v poslednej chvíli zblokoval jeho strelu. Ten istý hráč to skúšal tiesnený z mierneho uhla aj o dvanásť minút neskôr, ale namieril vedľa bližšej žrde.

Ružomberčania potrebovali dohnať tesnú stratu z úvodného duelu, čo sa prejavilo aj na striedaní, keď pred zmenou strán nahradil obrancu Menicha útočník Lačný. V 54. minúte chcel krátko po mohutnej prekrikovačke „Ruža – Gól“ vypočuť želanie tribún Daniel, no krížnou strelou z uhla len tesne minul svätyňu tímu z Liverpoolu. Po trinástich minútach sa dostával do šance Qose a súperova defenzíva ho zastavila len za cenu rohu. Túto štandardnú situáciu si Liptáci zopakovali, lenže neohrozili bránu. V 72. minúte sa dostával do veľkej šance striedajúci Clavert-Lewin, ale vracajúci sa Kružliak ho výborným, obetavým zákrokom čisto pripravil o loptu tesne pred pokutovým územím. Žiaľ o osem minút neskôr sa už Clavert-Lewin dostal do samostatného úniku a strelou k žrdi ho bez problémov premenil – 0:1. Ružomberok v tejto chvíli potreboval na postup streliť tri góly a snažil sa minimálne o čestný úspech, no výraznejšia šanca neprišla. V poslednej minúte riadneho hracieho času zahrávali hostia priamy kop z výhodnej pozície a strelu Mirallasa chytil Macík.

Tak ako v prvom súboji aj v odvete Ruža podľahla Evertonu najtesnejším rozdielom 0:1 a s celkovým skóre 0:2 sa v treťom predkole musela rozlúčiť s Európskou ligou. V súbojoch s obrovským favoritom z anglickej Premier league však rozhodne zanechala dobrý dojem. Súperovi patrí gratulácia k postupu a obrovské poďakovanie si zaslúžia všetci fanúšikovia, ktorí mužstvo v odvete príkladne hnali celý zápas vpred!

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „V prvom rade gratulujem súperovi k postupu a prajem im, aby sa im darilo aj ďalej. Som rád, že slová o tom, že sa chceme reálne pobiť o postup neboli iba frázami, ale naozaj to bola zápasová realita. Obidva zápasy sme spravili zaujímavými. Malo to naozaj náboj, dovolím si tvrdiť, malo to aj kvalitu. Vo veľkej časti dvojzápasu sme boli rovnocenným partnerom Evertonu.“

Nermin Haskič (útočník MFK Ružomberok): „Myslím si, že sme urobili dobrý výsledok aj radosť pre slovenských fanúšikov. Myslím, že môžeme byť spokojní. Mali sme svoj plán a urobili sme všetko preto, aby sme potešili fanúšikov."

Matej Kochan (stredopoliar MFK Ružomberok): „Užili sme si zápasy, ale chceli sme postúpiť. Bol to súper zvučného mena, ale bojovali sme. Vyložené šance neboli. Snažili sme sa to hrať na 0:0 a potom dať gól, dostať zápas do predĺženia. Škoda, že to nevyšlo."