Liptáci odohrali v Žiline dohrávku 18. kola Fortuna ligy s Michalovcami.

MFK Zemplín Michalovce: Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič – Kolesár (75. Bragin), Danko, Dimitriadis, Žofčák (82. Vajs) – Regáli (75. Serečin)

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy – E. Daniel, Faško (80. Sapara), Mareš (87. Gerec), Gal Andrezly – Lačný (69. Takáč)

Góly: 37. Maslo (vla.) – 6. Faško, 70. Mareš, 75. J. Maslo

Rozhodovali: Pavlík – Somoláni, Galo

Diváci: 150

Lepší vstup do stretnutia mali futbalisti spod Čebraťa. Už v 6. minúte odvrátili súperov rohový kop a následný rýchly brejk zužitkoval po Danielovej prihrávke presnou strelou k žrdi z hranice veľkého vápna Faško – 0:1. Po deviatich minútach poslal Daniel ďalší sľubný center z pravej strany, ten však Lačný minul a Mareš vystrelil z uhla nepresne. Po chvíli prišla do tretie podobná situácia a Daniel zvolil priamu strelu, na ktorú si dal brankár pozor. V 37. minúte Šimčák prihral Kolesárovi a jeho strelu zblízka vyrazil Hajdúch na roh. Žofčák poslal center od rohovej zástavky a Ján Maslo si ho nešťastne vrazil do brány – 1:1.

Na začiatku druhého dejstva nebezpečne vystrelil z hranice veľkého vápna Grič a Hajdúch vyrazil jeho nebezpečný pokus smerujúci k žrdi. V týchto minútach bola aktivita na strane Michaloviec. V 55. minúte si Hajdúch poradil s pokusom Kolesára a krátko na to sa ten istý hráč dostal až pred ružomberského gólmana, no pred ním výborne zasiahol Kružliak. Tri minúty po hodine hry dali o sebe vedieť hostia, keď Macej vyrážal na roh strelu Gal Andrezlyho spoza šestnástky. V 70. minúte poslal Kupec po spolupráci s Takáčom z ľavého krídla center pred bránu a Mareš ho dorazil do siete – 1:2. O päť minút neskôr zahrávali Liptáci rohový kop. Mareš poslal loptu na bližšiu žrď a odtiaľ hlavou skóroval Ján Maslo – 1:3. Ruža v ďalšom priebehu kontrolovala priebeh stretnutia a mohla svoj náskok ešte navýšiť, lenže tak pri Takáčovej krížnej strele z 84. minúty, ako aj pri pokutovom kope Saparu, predviedol bravúrne zákroky Macej. Na výsledku sa už nič nezmenilo a z troch bodov sa tešili Ružomberčania.

Pochvalu si aj tentokrát zaslúžia naši fanúšikovia, ktorí prišli uprostred týždňa povzbudiť hráčov na žilinský štadión!

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): ,,Je to pre nás dosť krutý výsledok. Do 70. minúty som bol spokojný, škoda, že sme v druhom polčase zápas nezlomili, za stavu 1:1 sme mali čistú šancu, duel by sa asi inak vyvíjal. Súper potvrdil, že je silný v protiútokoch a má skúsený tím. Z pohľadu budúcnosti si myslím, že sme predviedli 70 minút dobrý výkon, chlapcom môžem vyčítať akurát efektivitu a finálnu fázu, chýbal tomu gól."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): ,,Do zápasu sme išli s túžbou po víťazstve a troch bodoch. Občas sme mali, možno aj vzhľadom na prílišnú túžbu zvíťaziť, pasáže, ktoré priniesli ľahké straty lôpt a nervozitu. Vykompenzovali sme to však peknými akciami a zaslúženým víťazstvom. Odchádzame spokojní a so splneným cieľom."