19.5.2018

Ružomberok prehral s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V sobotu 19. mája 2018, odohral Ružomberok domáci zápas posledného 10. kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
0:4 (0:3)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, Jonec – B. Ľupták, Kochan (77. Takáč) – Daniel, Gešnábel (74. Kostadinov), Qose, Gal Andrezly – Haskić (55. Gerec)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Huk, Šatka, Záhumenský – Pambou - Vida (64. Divković), Herc, Ljubičić, Davis (52. Živković) – Bayo (70. Pačinda)

Góly: 19. a 54. Vida, 30. Ljubičić, 40. Bayo

Žlté karty: 63. P. Maslo, 70. Gal Andrezly – 50. Ljubicić, 55. Vida

Rozhodovali: Ziemba – Somoláni, Bednár

Diváci: 1527

Prítomní diváci videli prvú šancu v 12. minúte, kedy Daniel naservíroval loptu pred bránu Haskićovi, lenže ružomberský útočník zblízka prestrelil bránu. Po piatich minútach zahrával Daniel priamy kop. Centrom našiel Gešnábela, ten vrátil loptu na Haskića, lenže futbalista z Bosny a Hercegoviny ju nohou tesne minul. Trest za nevyužité šance prišiel v 19. minúte, keď Vida zachytil loptu od vybehnutého Macíka a strelou zo stredu ihriska otvoril skóre – 0:1. Po štyroch minútach našli hostia centrom Ljubičića, no ten hlavičkoval tesne vedľa. V 30. minúte si však Ljubičić vynahradil toto zaváhanie, keď pohotovo zblízka upratal loptu do siete – 0:2. Krátko na to si Macík pripísal úspešný zákrok pri nebezpečnej Hukovej hlavičke. V 34. minúte mohol Qose vrátiť domácich do zápasu, lenže tvrdou strelou spoza veľkého vápna tesne minul bránu. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa zapísal do streleckej listiny Bayo a Ružomberok prehrával už 0:3.

V 48. minúte sa Davis postavil k rozohratiu priameho kopu z výhodnej pozície. Podľa očakávania sa rozhodol pre priamu strelu a domáci gólman pohotovo vyrazil jeho tvrdý projektil smerujúci do horného rohu na brvno. Po šiestich minútach sa v šanci nemýlil Vida a pripísal si druhý presný zásah v stretnutí – 0:4. V 64. minúte mohol Gerec zmierniť vysokú prehru, lenže jeho strelu pri samostatnom úniku vyrazil Macej. V 73. minúte po rohu nebezpečne hlavičkoval Pačinda a Macík poslal nebezpečnú loptu nad brvno. V závere duelu išiel Pačinda sám na bránu, lenže vo veľkej šanci minul.

Dunajská Streda zvíťazila v Ružomberku 4:0 a zaistila si účasť v Európskej lige. Keďže Slovan doma zvíťazil nad Žilinou 3:2, šancu zabojovať o pohárovú Európu budú mať aj Liptáci, ktorí odohrajú prvé barážové kolo v Trenčíne.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „V prvom rade gratulujem Marcovi a celej Dunajskej Strede k naozaj obrovskému úspechu a prajem im aby to dotiahli v Európskej lige čo najďalej, minimálne do skupinovej fázy. Bolo by to perfektné pre Dunajskú Stredu aj pre slovenský futbal. Dunajská Streda ako klub ako taký si to zaslúži kvôli tomu, ako robia futbal a kvôli tomu diváckemu zázemiu. Takže naozaj ešte raz veľká gratulácia. Marco tam odviedol perfektnú robotu, takže naozaj klobúk dolu. K zápasu, mali sme obrovské problémy so zložením obrannej formácie, nakoľko tam vypadli dôležití hráči. Hlavne tam bol dôvod, v obrannej línii sme prehrávali súboje, súper sa dostával do šancí, z ktorých nás trestal a tým pádom zaslúžene zvíťazil. Toľko k zápasu a ešte raz gratulácia do Dunajskej Stredy.“

Marco Rossi (tréner DAC-u): „Myslím si, že pred tým, ako by sme sa bavili o zápase, musím povedať, že už pred ním som mal obavy, pretože Ružomberok je jeden z mála tímov, ktoré dokážu meniť taktiku aj počas zápasov. Inou taktikou začne a iným spôsobom končí zápas. V prvom rade by som chcel zagratulovať Norbertovi Hrnčárovi, pretože za tie dve sezóny, ktoré tu strávil, spravil v Ružomberku obrovské veci. Vlani sa prebojovali do Európskej ligy, teraz si tiež vybojovali právo bojovať v play off. Okrem toho hrali aj finále Pohára, čo je určite veľký úspech a gratulujem ešte raz. Myslím, že viac ako hodnotiť dnešný zápas, by som sa chcel radšej poďakovať v prvom rade môjmu realizačnému tímu, ktorý mi veľmi pomáhal. Takisto ďakujem hráčom, ktorí ukázali, že sú nielen dobrí hráči ale aj veľmi dobrí ľudia. Takisto ďakujem vedeniu a fanúšikom, ktorých máme naozaj neskutočných. Možno nie úplne od úvodu sezóny, ale v podstate skoro počas celej sezóny, boli dvanástym hráčom mužstva. Neskutočne nás podporovali a za ich podporu si zaslúžili účasť v Európe. Takisto si to samozrejme zaslúžili aj hráči.“