4.5.2024

Ružomberok prehral v Trnave + VIDEO

V sobotu 4. mája 2024 odohral Ružomberok v Trnave ôsme kolo nadstavbovej časti Niké ligy s domácim Spartakom.
1:0 (1:0)
Štadión Antona Malatinského
Nadstavba, 15:30
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Ujlaky, Mikovič (90.+3 Poznar) – Procházka (90.+4 Bolaji), Zeljković, Ofori (46. Paur) – Daniel (46. Šulek), Ďuriš, Azango (67. Bainović)

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (46. Chrien) – Domonkos, Múdry, Zsigmund (46. Lavrinčík), Tučný (74. Šefčík) – Gerec, Jackuliak (46. Boďa), Chobot (80. Maslo)

Gól: 27. Zeljković

Žlté karty: 5. Tučný, 44. Mojžiš, 90. Lavrinčík

Červená karta: 37. Ďuriš

Rozhodovali: Očenáš - Jekkel, Pacák

Diváci: 3117

Už v 3. minúte Ujlaky hlavičkoval na bránu, no loptu chytil Ťapaj. O štyri minúty to vyskúšal Daniel, lenže nie veľmi razantné zakončenie smerujúce na stred brány bez problémov zneškodnil ružomberský gólman. V 16. minúte Daniel našiel centrom Azanga a veľmi nebezpečnú hlavičku domáceho hráča vyrazil Ťapaj. Po šiestich minútach Daniel strelou z uhla minul vzdialenejšiu žrď. V 25. minúte Azango mieril spoza šestnástky vedľa bližšej tyče. O dve minúty Procházkovu strelu z uhla vyrazil Ťapaj na rohový kop, po ktorom Zeljković hlavou otvoril skóre – 1:0. V 38. minúte dostal červenú kartu Ďuriš a domáci museli dohrávať v početnej nevýhode. V nadstavenom čase Gabriel spoza šestnástky vystrelil vedľa brány.

Po hodine hry Azango namieril z hranice veľkého vápna tesne mimo bližšej žrde. V 78. minúte Boďovu strelu chytil Takáč. Vzápätí získali domáci priamy kop, po ktorom Ujlaky pred bránou tesne minul tečovanú loptu. Po následnom rohovom kope Procházka hlavičkoval vedľa žrde. V 83. minúte zahrávali rohový kop hostia. Domonkosov center odvrátila trnavská defenzíva pred Múdreho, ktorého tvrdú strelu vyrazil Takáč. O sedem minút po Lavrinčíkovom centri Boďa hlavičkoval pod brvno, no domáci gólman si poradil s touto situáciou. Stretnutie sa skončilo prehrou Ružomberka 0:1.