28.4.2018

Ružomberok prehral v Žiline + VIDEO

V sobotu 28. apríla 2018, odohral Ružomberok zápas 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácou Žilinou.
3:0 (1:0)
Štadión MŠK Žilina
Nadstavba, 17:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Králik, Hancko, Kubík – Káčer, Diaz (72. Pečovský), Škvarka (78. Bichakhchyan) – Jánošík (83. Holúbek), Mráz, Mihalík

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo (70. Jonec), Menich, Kupec – Takáč, Qose (57. Ľupták), Kostadinov – Daniel (46. Gerec), Čapek, Kunca

Góly: 30. a 90+1. Mráz, 64. Mihalík

Žlté karty: 49. Diaz - 52. Kupec

Rozhodovali: Marhefka - Ferenc, Špivák

Diváci: 1508

V 4. minúte si Jánošík nabehol na vysoký center a prehlavičkoval ružomberskú svätyňu. Po dvoch minútach dal o sebe vedieť Qose, keď vystrelil spoza veľkého vápna tesne nad domácu bránu. V siedmej minúte Kunca v šestnástke pekne zatočil loptu a trafil vzdialenejšiu žrď. Liptáci boli aj v ďalších minútach aktívni, no postupom času začali preberať iniciatívu Žilinčania. V 19. minúte dostal Káčer peknú prihrávku, lenže z pätnástich metrov minul bránu. Krátko na to pálil na bránu Škvarka, ale Takáčovi sa podarilo zblokovať jeho pokus. V 21. minúte opäť strielal Škvarka a strelu vyrazil Macík. Po deviatich minútach Káčer výborne zakončil spoza pokutového územia a ružomberský gólman ešte vyrazil strelu na roh. Po rohovom kope Hancko trafil žrď a následne Mráz upratal odrazenú loptu do siete – 1:0. V 35. minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Daniel našiel centrom pred bránou Qoseho, ten poslal loptu hlavou dozadu na Kuncu a jeho nebezpečnú hlavičku chytil Volešák. Po šiestich minútach to vyskúšal z väčšej vzdialenosti Mihalík, lenže minul bližšiu žrď. Ten istý hráč sa dostal do veľkej šance v samom závere prvého polčasu, ale Macík vyrazil jeho strelu z bezprostrednej blízkosti.

V 47. minúte si Mráz nabehol v šestnástke na center z pravého krídla, ale zakončil mimo brány. Krátko na to sa na druhej strane dostal k strele Kunca, lenže v sľubnej šanci z mierneho uhla tesne minul vzdialenejšiu žrď. Ten istý hráč to skúsil aj v 49. minúte, kedy spoza veľkého vápna namieril tesne vedľa. Po deviatich minútach Kubík vystrelil na bránu tímu spod Čebraťa a Macík vyrazil tento pokus. V 60. minúte Takáč vysunul Kuncu po ľavej strane a ten naservíroval loptu ako na podnose Kostadinovovi, lenže macedónsky futbalista v obrovskej šanci namieril vedľa vzdialenejšej žrde. Po štyroch minútach zahrávali Liptáci rohový kop. Hosťom sa však nepodarilo ohroziť bránu a z následného protiútoku Škvarka prihral pred prázdnu bránu nabiehajúcemu Mihalíkovi a ten už nemal problém zvýšiť domáci náskok na 2:0. V 83. minúte sa predral k zakončeniu Gerec, lenže namieril nad brvno. Domáci hráči už v ďalšom priebehu kontrolovali hru a v nadstavenom čase ešte pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí Mráz, ktorým uzavrel skóre na konečných 3:0 pre Žilinu.