V 12. kole Fortuna ligy sa naši futbalisti predstavili v Žiline.
12. kolo, 19:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Krnáč - Kadlec, Králik, Škriniar, Letič - Pečovský - Paur (64. Škvarka), Káčer - Čmelík (81. Zuziak), Jelič, Mihalík (71. William)

MFK Ružomberok: Šavol – Ondrek, Kružliak, Práznovský, Lovás – Nagy, Gerát (71. Vavrík) – Lupták, Turčák (75. Liener), Ferenčík (71. Vaniš) – Zreľák

Góly: 4. Čmelík, 29. Škriniar, 61. Mihálik, 70. Škvarka, 88. Škvarka – 12. Lupták

Žlté karty: 85. Škriniar – 59. Zreľák, 69. Gerát, 81. Ondrek

Diváci: 2066

Domácim vyšiel vstup do stretnutia a v 4. minúte s prispením žrde skóroval Čmelík - 1:0. O osem minút neskôr však Lovás našiel prihrávkou Luptáka a ten pohodlne vyrovnal na 1:1. V 18. minúte mohol Paur vrátiť svoj tím do vedenia, ale krížnou strelou z vnútra pokutového územia, tesne minul Šavolovu svätyňu. Na druhej strane musel Volešák vyrážať strelu Turčáka spoza veľkého vápna a rovnako to spoza šestnástky skúšali aj Nagy a Lovás, lenže mierili nepresne. V 29. minúte zahrávali Šošoni roh. Na Letičov center najlepšie zareagoval Škriniar a hlavou opätovne vrátil domácemu celku vedenie - 2:1. V 38. minúte nepríjemne vypálil Jelič a Šavol vyrazil jeho strelu. O päť minút neskôr sa dostal do gólovej pozície Čmelík a tesne minul brvno. V závere polčasu ešte zasahoval Volešák proti strele Zreľáka a dvom málo razantným pokusom Turčáka.

Prvú vážnejšiu šancu druhého dejstva si vypracovali hostia, lenže tiesnený Zreľák nedosiahol na nebezpečnú Luptákovu prihrávku. Na druhej strane hosťujúci gólman zneškodnil hlavičku Škriniara. Minútu po uplynutí hodiny hracieho času, Mihalík zaskočil Šavola strelou spoza šestnástky a zvýšil náskok domáceho celku na 3:1. V 70. minúte zahrávala Žilina priamy kop z hranice pokutového územia. K lopte sa postavil Škvarka a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:1. Zo strany tohto futbalistu to však nebolo všetko a v 88. minúte vyslal na bránu spoza veľkého vápna presne mierenú strelu k žrdi, ktorou stanovil konečné skóre stretnutia na 5:1. Po tomto výsledku sa tím spod Dubňa vrátil na čelo ligovej tabuľky a Ružomberok zostal na poslednej priečke.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapci odviedli kvalitnú tímovú prácu, hrali kolektívne, jednoducho, tvrdo pracovali po strate lopty. Tímovým výkonom sme sa dopracovali k zaslúženému víťazstvu, ku ktorému chlapcom gratulujem."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Dostali sme góly, ktorým sa dalo predísť. Žilina nás nepotrestala zo šancí, ktoré si vytvorila, ale gólmi, ktorým sa dalo predísť. To nás zrazilo na kolená a nemali sme silu na to, aby sme s výsledkom niečo dokázali urobiť. Nemáme podporu skúsených hráčov a títo chlapci sa s nepriaznivým priebehom zápasu nevedia vyrovnať, upadajú a neveria si."