V 16. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Žiline.

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Hučko, Letič – Bénes – Jánošík (74. Mihalík), Paur, Haskič, Hlohovský (63. Špalek) – William (88. Michlík)

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Rosa – Ondrek – Zošák, Ďubek, A. Lovás (54. Gerát) – Lačný (65. Cheptine), Jakubko (68. Masaryk)

Góly: 62. Paur, 82. William

Žlté karty: 36. William - 31. Kružliak, 75. Masaryk

Rozhodovali: Straka – Mikulaj, Ferenc

Diváci: 1297

Po treste od DK SFZ pre Ladislava Pecka viedol Liptákov asistent Ján Bíreš. V 6. minúte zahrávali hostia roh a Lačný hlavičkoval nad bránu. Následne sa čoraz viac začínali smerom dopredu presadzovať domáci hráči. V 22. minúte Paur hlavou z vnútra šestnástky minul bránu a o dve minúty neskôr v podobnej situácii neskóroval ani Haskič. Na druhej strane v 26. minúte Rosa po rohovom kope hlavičkoval nad priestor troch žrdí a krátko na to Jakubko v dobrej pozícii ešte volil prihrávku na Lačného. V 37. minúte získali Šošoni po ruke hostí vo veľkom vápne pokutový kop, pri ktorom sa vyznamenal gólman Tofiloski, keď vyrazil Paurovu strelu. V tejto chvíli mohlo platiť nedáš-dostaneš, lenže Peter Maslo z protiútoku tesne minul bránu. V 43. minúte William hlavou minul ružomberskú svätyňu.

Do druhého dejstva vstúpila lepšie Žilina a aktivita domáceho tímu slávila úspech v 62. minúte, kedy si Paur nabehol na Jánošíkov center a hlavou otvoril skóre – 1:0. Po štyroch minútach sa mohol zapísať do streleckej listiny aj Jánošík, lenže jeho strelu zastavilo brvno. V 82. minúte William zblízka dorazil loptu do siete a zvýšil náskok žlto-zelených na 2:0. Na tomto výsledku už nič nezmenila ani Masarykova strela v nadstavenom čase, ktorú zneškodnil Volešák.

Ohlasy trénerov

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Podali sme výborný tímový výkon so solídnym nasadením, potvrdili sme v druhom polčase hernú kvalitu. V prvom sme sa pomalšie rozbiehali, ale je to pochopiteľné, pretože v tejto zostave sme ešte nikdy nehrali. Keď si však tím sadol, nepribrzdila ho ani nepremenená penalta a zaslúžene sme vyhrali. Aj chlapci, ktorí pravidelne naskakujú v druhej lige, sú vyhratí a ukázali silné a zaujímavé momenty hry, čo oceňujem."

Ján Bíreš (asistent trénera Ružomberka): "Domáci vyhrali úplne zaslúžene, boli jediným mužstvom, ktoré dnes bavilo ľudí. Pokiaľ nie ste nebezpeční v ofenzíve, nemáte šancu."