V 12. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Tatrana Prešov.

1. FC Tatran Prešov: Talian - Jacko, Petko (34. Kačala), Dzurík, Micherda (86. Bujňák) - Leško, Olansunjanmi, Streňo, Keresteš - Rolinc, Katona (78. Kubus)

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák (83. Kupec) - E. Daniel, Nagy, Sapara (63. Ďubek), Gal Andrezly - Mareš (46. Chrien), Lačný

Góly: 19. Katona, 53. Olansunjanmi – 17. Kolčák

Žlté karty: 26. Jacko – 39. Lačný, 65. Kolčák

Rozhodovali: Očenáš – Brendza, Kováč

Diváci: 1260

Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí si vypracovali tri sľubné šance. Lačného zakončenie však zneškodnil prešovský gólman, Saparovu strelu zblízka zblokoval obranca a Mareš hlavičkoval nad brvno. V 10. minúte sa prvýkrát prihlásili o slovo domáci, keď po nedorozumení zadných radov Macík vyrážal na roh nebezpečné zakončenie Rolinca. V 17. minúte získali Ružomberčania priamy kop. Sapara našiel centrom Kolčáka a ten hlavou otvoril skóre – 0:1. Liptáci sa však netešili dlho, pretože už po dvoch minútach vyrovnal Katona na 1:1. V 31. minúte mohol Ružu vrátiť do vedenia Mareš, lenže namieril tesne vedľa a o štyri minúty neskôr si Prešovčania poradili so závarom vo svojej šestnástke po priamom kope Saparu.

Na začiatku druhého polčasu to vyskúšal spoza veľkého vápna Sapara, ale lopta letela tesne vedľa. Na druhej strane neuspel pred Macíkovou svätyňou Rolinc. V 53. minúte presne namieril Olansunjanmi a Tatran vyhrával 2:1. V 61. minúte sa hosťom podarilo druhýkrát v stretnutí prekonať súperovho brankára, lenže gól neplatil pre ofsajd a o päť minút neskôr si domáci gólman poradil s pokusom Gal Andrezlyho. Krátko po ňom na druhej strane vypálil Leško a Macík nepustil strelu za svoj chrbát. V 73. minúte to vyskúšal Gal Andrezly z väčšej vzdialenosti, ale namieril nad brvno. Domáci hráči si v závere postrážili víťazstvo a na výsledku 2:1 už nič nezmenil ani ružomberský roh z konca nadstaveného času.

Ohlasy trénerov

Ján Karaffa (asistent trénera Prešova): "Pokračovali sme vo výkonoch, ktoré sme podávali v nedávnych zápasoch. Rozdiel bol len v tom, že sa nám konečne podarilo streliť góly. Neinkasovali sme tak jednoducho, ako v nedávnych zápasoch. Chlapci dnes na ihrisku nechali všetko a zaslúžene si odniesli tri body."

Norbert Hrnčár (tréner MFK Ružomberok): "My sme si dobre rozbehli zápas. Boli sme aktívni, dostávali sme sa do šancí a vyústilo to do úvodného gólu. Potom sme si príliš ľahko nechali streliť vyrovnávajúci gól. Napriek tomu sme prvý polčas mali pod kontrolou. V druhom polčase sme príliš ľahko pustili súpera do šancí a ten dal druhý gól. Domáci si potom bojovným výkonom udržali víťazstvo."