28.9.2016

Slovnaft Cup: Miloš Lačný pri streleckej chuti

V pohárovom 16-finále sa Ružomberok predstavil v Šimonovanoch, kde si zmeral sily s tamojším tímom ŠK Slovan Šimonovany – Partizánske.
1:7 (0:3)
Šimonovany
Pohár, 16:00
ŠK Slovan Šimonovany - Partizánske vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Šimonovany - Partizánske: Gramblička – Oršula, Žiak, Varga, Sobota (67. Laurinec), Barta (63. Kotula), Chrenko, Jakubík, Halás, Kodaj (46. Oravec), Rybanský

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy – Chrien (54. Mareš), Sapara (42. Ďubek), Faško, Gal Andrezly (46. Daniel) – Lačný

Góly: 90. Oravec – 19., 40., 50. a 67. Lačný, 33. Chrien, 74. Faško, 84. Mareš (z 11m)

Žlté karty: 32. Kodaj, 45. Halás, 83. Žiak - 31. Faško

Rozhodovali: Krivošík – Galo, Štrbo

Diváci: 1000

Na súboj medzi domácim účastníkom štvrtej ligy, ktorý v uplynulom kole Slovnaft Cup-u prešiel cez Inter Bratislava a tímom z najvyššej súťaže, bolo zvedavých tisíc divákov. V 19. minúte otvoril skóre ružomberský útočník Miloš Lačný – 0:1. O štrnásť minút neskôr rozvlnil sieť Martin Chrien a na ukazovateli skóre svietil stav 0:2. Päť minút pred koncom polčasu sa druhýkrát presadil Miloš Lačný – 0:3.

Po zmene strán pokračoval strelecký koncert Miloša Lačného, keď v 50. minúte zvýšil na rozdiel štyroch a v 67. minúte piatich presných zásahov. O sedem minút neskôr sa presadil Michal Faško – 0:6. V 84. minúte vybojovali hostia pokutový kop a ten premenil Jakub Mareš – 0:7. V závere stretnutia znížil domáci futbalista Dušan Oravec na konečných 1:7.

Ružomberok po víťazstve postupuje do 8-finále, v ktorom si zmeria svoje sily s víťazom double z posledných dvoch ročníkov – AS Trenčín.