1.5.2024

Slovnaft Cup: Pohár je náš! + FOTO

V stredu 1. mája 2024 odohral Ružomberok v Košiciach finále Slovnaft Cupu so Spartakom Trnava.
1:0 (1:0)
Košická futbalová aréna, Košice
Pohár
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (66. Maslo) – Luterán (79. Jackuliak), Lavrinčík, Zsigmund (75. Múdry), Selecký – Hladík (75. Gerec), Chrien, Tučný (66. Domonkos)

FC Spartak Trnava: Takáč – Azango, Daniel, Ďuriš, Kóša, Koštrna, Mikovič, Ofori, Procházka (75. Bukata, 90. Poznar), Šulek (60. Paur), Zeljković (75. Štefánik)

Gól: 45.+2 Tučný

Žlté karty: 32. Zsigmund, 90. Hladík – 41. Koštrna, 76. Paur, 90.+6 Ďuriš

Červená karta: 90.+6 Hladík

Rozhodovali: Kružliak – Ferenc, Vitko

Diváci: 8764

Hneď na začiatku stretnutia sa dostal do šance Daniel, ktorého strelu vyrazil Frühwald. Po chvíli Kóša hlavičkoval tesne vedľa. V 5. minúte Zeljković strieľal nad brvno. O desať minút Chrien po Tučného centri hlavičkoval nad. V 22. minúte Azango mieril na stred brány, kde bol pripravený Frühwald. O tri minúty Tučný vystrelil z hranice veľkého vápna nad brvno. V 28. minúte to skúsil Ofori, no jeho nie veľmi razantný pokus neprekvapil ružomberského gólmana. O sedem minút hlavičkoval vedľa vzdialenejšej žrde. Na konci polčasu najskôr Procházka namieril spoza šestnástky tesne vedľa. Po chvíli na opačnej strane Tučný využil zaváhanie trnavskej defenzívy a otvoril skóre – 1:0.

V 53. minúte Mikovič nebezpečne zatočil loptu z rohového kopu a Frühwald ju vyboxoval. O minútu Ofori pálil pod brvno, no jeho strelu vyrazil Frühwald. V 58. minúte Oforiho zakončenie zneškodnil ružomberský brankár. Po dvoch minútach Zeljković vystrelil nad brvno. V 62. minúte Daniel našiel pred bránou Procházku, ktorý pálil tesne nad. O tri minúty Azango zakončoval z uhla, lenže Frühwald bol na mieste. V 72. minúte Chrien zblokoval nebezpečnú strelu Trnavy. Vzápätí sa Procházka ocitol v obrovskej šanci, lenže jeho zakončenie chytil Frühwald. Ružomberský gólman zasahoval aj v 77. minúte, kedy chytil nebezpečnú finálnu prihrávku smerujúcu na nabiehajúcich hráčov súpera. Po štyroch minútach zakončoval z uhla Jackuliak a strelu zblízka vyrazil Takáč. V 85. minúte ďalšiu veľmi nebezpečnú strelu hostí v poslednej chvíli odvrátila defenzíva Liptákov tesne vedľa vlastnej brány. O dve minúty Štefánik vo veľkej šanci hlavičkoval tesne nad. Trnavčania sa až do konca snažili o vyrovnanie, no Ružomberčania udržali tesný náskok a druhýkrát v klubovej histórii vyhrali Slovnaft Cup. Zostrih zo stretnutia nájdete TU.