Slovnaft Cup: Presvedčivé víťazstvo Ružomberka

V druhom kole Slovnaft Cup-u nastúpil Ružomberok na pôde tímu FK Veľká Lomnica.
Pohár, 16:30
FK Veľká Lomnica vs MFK Ružomberok

FK Veľká Lomnica: Lang (C) – Compeľ, Kostolník, Barabas (86. Bocko), Lapšanský (54. Vojtek), Regitko, Rusnák, Fassinger, P. Beller, Surma (76. R. Beller), Ilavský

MFK Ružomberok: Krajčírik – D. Kružliak (46. Haskić), Qose (33. Kudlička), Gal Andrezly (33. Mário Almaský), Kunca, Kupec, Čurma, Kostadinov, Menich, Sapara (C), Lačný

Góly: 7. a 20. Kostadinov, 11. a 23. Kunca, 43., 52. a 61. Lačný, 49. Mário Almaský, 69. Sapara, 85. Haskić

Rozhodovali: Straka – Ádám, Mihalík

Diváci: 556

Na pôde účastníka 5. ligy Podtatranskej VsFZ začali hostia aktívne a už v siedmej minúte otvoril skóre Tihomir Kostadinov – 0:1. O štyri minúty neskôr sa zapísal do streleckej listiny Dominik Kunca – 0:2. V 20. minúte sa druhýkrát v stretnutí presadil Tihomir Kostadinov a na ukazovateli skóre svietil stav 0:3. Už po troch minútach sa k dvojgólovým strelcom pridal aj Dominik Kunca – 0:4. Dve minúty pred koncom prvého polčasu pridal gól Miloš Lačný – 0:5.

V 49. minúte sa do streleckej listiny zapísal ďalší hráč hostí Mário Almaský – 0:6. Po troch minútach druhýkrát v stretnutí skóroval Miloš Lačný a Ruža už viedla o sedem gólov. Ten istý hráč sa presadil aj v 61. minúte, kedy skompletizoval svoj hetrik – 0:8. O osem minút neskôr zvýšil Marek Sapara náskok tímu spod Čebraťa na rozdiel deviatich gólov. Za tohto stavu sa dostali k streleckým pokusom aj domáci futbalisti, ale mladý gólman Ivan Krajčírik nepustil loptu za svoj chrbát. V 85. minúte dal výsledku definitívnu podobu Nermin Haskić, keď uzavrel skóre na konečných 0:10.

Ružomberok po presvedčivom víťazstve postupuje do tretieho kola Slovnaft Cup-u.

Celú fotogalériu nájdete TU! Foto: Tomáš Lubelec