13.3.2018

Slovnaft Cup: Ruža postúpila do semifinále!

V utorok 13. marca 2018, odohral Ružomberok štvrťfinále Slovnaft Cupu s domácim Popradom.
0:2 (0:1)
Futbalový štadion NTC Poprad
Pohár, 16:00
FK Poprad vs MFK Ružomberok

FK Poprad: Malec - Maťaš, Hric, Palša, Kica - Kukoľ, Kopúnek (82. Gallovič), Zošák, Horodník (62. Šašinka) - Horváth (82. Holiš), Šesták

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, Ľupták, Gerec, Gal Andrezly (75. Takáč) – Daniel (89. Menich), Kostadinov (63. Gešnábel)

Góly: 32. Hric vl., 80. P. Maslo

Žlté karty: 21. Šesták, 43. Kukoľ, 70. Kopúnek - 61. Kostadinov, 75. Macík

Rozhodovali: Glova - Ádám, Jánošík

Diváci: 1352

Domáci celok sa svojho súpera rozhodne nezľakol a v 4. minúte si vypracoval prvú šancu, keď musel Matúš Macík vyrážať nebezpečnú Horváthovu strelu smerujúcu pod brvno. Následne sa obidva tímy snažili niečo vymyslieť smerom dopredu, no šance neprichádzali. V 27. minúte získal Poprad priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, lenže Šesták napálil do múru. Po piatich minútach si Hric pri malej domov nerozumel s brankárom Malecom a lopta skončila v sieti – 0:1.

Hneď pri výkope druhého dejstva vyskúšal Qose strelou zo stredového kruhu pozornosť popradského gólmana, ktorý bez problémov chytil loptu do náručia. V 53. minúte vystrelil spoza obrancov Daniel, ale Malec si postrážil bližšiu žrď. Po dvanástich minútach sa dostával do šance striedajúci domáci hráč Šašinka, lenže tiesnený nenamieril medzi žrde. V 66. minúte zahrávali Liptáci rohový kop a hlavičku Jána Masla chytil brankár. Po trinástich minútach získal Ružomberok priamy kop z výhodnej pozície. Na Danielovu prihrávku ideálne zareagoval Peter Maslo a poslal loptu do brány – 0:2. V 84. minúte sa domáci snažili o odpoveď, no pokus hráča Popradu chytil Macík. V závere si už Ružomberčania bez problémov postrážili víťazstvo 2:0 a s ním aj postup do semifinále.