11.11.2015

Slovnaft Cup: Ruža postúpila do štvrťfinále!

V 5. kole Slovnaft Cup-u sa Ružomberok predstavil na trávniku Topoľčian, hrajúcich 3. ligu ZSFZ.
0:5 (0:3)
Štadión Vojtecha Schotterta
Pohár, 13:30
MFK Topvar Topoľčany vs MFK Ružomberok

MFK Topvar Topoľčany: Bačík – Sipos, Rusňák, Rusinko, Baláž, Rybanský, Buček (67. Jonek), Švajlen, Jakubík, Ambróz (46. Kaman, 69. Oravec), Kutiš

MFK Ružomberok: Šavol – P. Maslo (46. Lačný), J. Maslo, Kružliak, Rosa – Ondrek, Ďubek (79. Gerát) – Boszorád, Faško, A. Lovás (67. Miklós) – Masaryk

Góly: 23. a 50. Faško, 36. P. Maslo, 38. a 70. Masaryk

Žltá karta: 28. Rusinko

Rozhodovali: Ježík – Lieskovský, Mikulaj

Diváci: 365

Na úvodný gól stretnutia čakali prítomní diváci do 23. minúty, kedy sa presadil hosťujúci Michal Faško – 0:1. O trinásť minút pridal druhý gól hostí obranca Peter Maslo – 0:2. Tento stav zostal v platnosti len dve minúty, pretože potom skóroval aj útočník Pavol Masaryk – 0:3.

V druhom dejstve sa najskôr druhýkrát v stretnutí presadil Michal Faško, po ktorého zakončení už hostia viedli rozdielom štyroch gólov. Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času zaznamenal svoj druhý presný zásah aj Pavol Masaryk a stanovil konečný výsledok na 0:5.

Vďaka víťazstvu v 5. kole Slovnaft Cup-u sa Ruža predstaví v pohárovej súťaži aj na jar, kedy si v štvrťfinále zmeria svoje sily so Zlatými Moravcami.